5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Štěpánkovice letos poprvé vyhrály

24

Vřesina snížila dvoubrankový náskok až dvě minuty před koncem.

Štěpánkovice nezbytně potřebovaly v tomto zápase zvítězit, aby se jim mohlo volněji dýchat v tabulce soutěže. Hned v úvodu zboku vřítil do šestnáctky Grigarčík, jenže hostující gólman Matula udržel čisté konto. Potlesk domácích fanoušků si poté vysloužila i utěšená rána Nováka, která ale brankou neskončila. Tým z Ostravy poprvé inkasoval ve 27. minutě. Vřesina totiž zastavila Smažíka pouze za cenu nedovoleného zákroku a Dluhoš ze dvaceti metrů krásně napnul hostující síť – 1:0. Před přestávkou pak Štěpánkovice odmítly pojistku, protože Smažík po faulu na Grigarčíka poslal míč z penaltového puntíku vysoko do oblak. Svůj náskok tedy zdvojnásobily až v 72. minutě. Dluhoš při rohovém kopu posadil balon přímo na hlavu Samsona a Matula neměl nárok a mohl tak podruhé lovit míč ze své sítě – 2:0. Hosté se vzchopili až v samém závěru zápasu, kdy přišpendlili soupeře k jeho šestnáctce. Brankář Lukovics ovšem mezi třemi tyčemi čaroval a pochytal hostům několik tutovek. Výjimku tvořila 88. minuta, kdy korigoval Majkut na 2:1, ale v hektickém finiši už domácí těsné vedení s vypětím všech sil udrželi, takže v tabulce odskočili poslední Staré Bělé.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Jsme rádi, že jsme získali tři body, které už jsme nezbytně potřebovali. Vřesina sice držela míč častěji na svých kopačkách, ale vůbec se nedostávala do šancí. My jsme byli mnohem nebezpečnější, když jsme kromě gólu ještě neproměnili penaltu. Po přestávce se nám povedlo zvýšit naše vedení, jenže v závěru jsme polevili a pak jsme se museli obávat o výsledek.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Zápas rozhodla naše nekvalita ve všech činnostech napříč celým mužstvem od obrany po útok. Hráči jsou nepoučitelní a venku se nedrží dohodnuté strategie.

M. Lukovics [-] - J. Tomíček [-] , P. Grygarčík [-] , M. Samson [-] , M. Liška [-] - D. Benek [-] (62. L. Kufka [-] ) , M. Grigarčík [-] (46. S. Baránek [-] ) , D. Novák [-] , J. Dluhoš [-] (76. J. Machala [-] ) , L. Jurček [-] (46. P. Benek [-] ) - J. Smažík [-] -