4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Kravaře přehrály Hradec

20

Kravaře porazily Hradec o tři branky.

Kravaře si zpestřily tradiční odpust sobotním zápasem proti Hradci nad Moravicí a mohly udeřit hned v 5. minutě. Po rohu Schreiera se balon odrazil k Barcalovi, který ovšem přestřelil břevno. Vzápětí se pověsil do vzduchu jeho týmový kolega Ferenz a hlavičkoval kousek vedle tyčky. Hosté poprvé vystrčili růžky při tečovaným pokusu Režnara. Na opačné straně utekl hradeckým zadákům Peterek, ale gólmana Mrázka nepřekonal. Změnu skóre následně nezařídil ani hostující kapitán Krejsa anebo kravařský špílmachr Těžký. Ve 32. minutě děkoval štěstěně hradecký Holuša, protože si málem vsítil vlastence. Deset minut před přestávkou už domácí borci slavili. Bitomský načasoval dalekonosný pas na rozběhnutého Peterka a ten šikovně přehodil Mrázka – 1:0. Nástup do druhé půle sice vyšel lépe hostům, jenže Daniel Wiweger z výhodné palebné pozice zamířil mimo. Se zakončením naopak neměl sebemenší problémy Peterek, který si v 58. minutě počíhal na centr Nestroje a pohotově rozvlnil síť – 2:0. Výsledkovou tajenku pak definitivně rozluštil Pavelek. Nestroj opět hledal ve vápně Peterka, který odmítl hattrick, ale za ním stojící Pavelek už si věděl rady – 3:0. Příležitost Kupky sice vyšuměla do ztracena, takže Kravaře si bez větších potíží došly pro tři body.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Když to řeknu jednoduše, tak jsme byli lepší ve všech herních činnostech. Hradec mě docela zklamal, když pouze bránil a směrem dopředu byl úplně neškodný. My jsme se bohužel opět dlouho trápili v koncovce. Prosadili jsme se až těsně před přestávkou a potom už soupeř odpadl, když ukázal pouze několik nebezpečných standardek. Za tři body jsme rádi.

TJ Hradec n/M
Michal Grygar, trenér Hradce nad Moravicí: „Abych byl upřímný, tak jsme prohráli naprosto zaslouženě. S výjimkou začátku druhého poločasu jsme byli horším mužstvem. Úplně zbytečně jsme se zatáhli, takže do nás Kravaře bušily. Z obrany navíc nešla směrem dopředu žádná pořádná kolmá přihrávka. Jde vidět, že klukům scházejí zkušenosti. Hrajeme zbytečně ustrašeně.“

T. Mosler [-] - O. Bitomský [-] (86. F. Dombek [-] ) , J. Barcal [-] , V. Těžký [-] , L. Kupka [-] (87. J. Gattnar [-] ) , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] , M. Schreier [-] (83. M. Czerný [-] ) , K. Nestroj [-] (76. F. Baránek [-] ) , M. Pavelek [-] , E. Peterek [-] (79. P. Kupka [-] )

T. Mrázek [-] - L. Vícha [-] , M. Režnar [-] , R. Lichý [-] (71. R. Dušek [-] ) , D. Wiweger [-] , R. Holuša [-] , N. Lichý [-] (81. M. Černín [-] ) , T. Manderla [-] (77. T. Hebelka [-] ) , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] (84. M. Šimeček [-] ) , M. Lichý [-]

ŽK: 24. O. Bitomský , 75. M. Pavelek - 54. T. Moc , 62. R. Lichý , 87. M. Šimeček .
Počet diváků: 212. Rozhodčí: DVOŘÁK Martin - TOMAI Martin, BROSKEVIČ Michal.