11.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Zápas sousedů v tabulce a zahozených penalt vítěze neměl

22

Hosté v minulém kole konečně vstřelili více jak dvě branky a brousili si zuby i na kondičně dobře vybavené a běhavé domácí. Ti ovšem věděli, jaký urputný soupeř proti nim stojí a tomuto faktu přizpůsobili svou taktiku. A proto nikoho moc nepřekvapilo, že utkání bylo i přes svě odpískané penalty chudé na góly a konečnou remízu braly oba týmy.

Domácí neproměnili penaltu, z minima šancí vytěžili jeden gól

Utkání zpočáku moc fotbalové krásy nenabízelo. Hra byla plná nepřesností na obou stranách a oba brankáři neměli šanci vyniknout. Když už se nějaká šance rýsovala, střelu dokázali zadáci vždy zablokovat. Hosté hrozili především ze standardních situací, ale výrazněji se v nich prosadit nedokázali. Proto jako blesk z čistého nebe přišlo v 17. minutě vedení domácích. Po hrubé chybě hostující obrany se do šance dostal Radosta. Do střely mu ještě padl jeden z obránců, ale ani on nedokázal zabránit míči, aby rozvlnil síť hostující branky - 1:0. Poté začali domácí diktovat tempo hry a dostávali se do zajímavých situací, ale všechny jejich pokusy míjely zařízení, či je spolehlivě likvidoval hostující brankář Komárek. Ale i hosté o sobě dali vědět, v 39. minutě musel spoza břevna vyškrábnout Hütterovu střelu domácí gólman Pecháček. Zajímavý okamžik pro domácí přišel v samém závěru poločasu, kdy kopali penaltu. Ve 44. minutě se k exekuci pokutového kopu připravil Jáša. Ale Komárek vystihl směr jeho rány a střelu vytlačil na břevno. K dorážce se ještě dostal Postřihač, ale v tísni nezamířil přesně. A tak si domácí do šaten odnášeli hubené vedení.

Ani hosté svou penaltu neproměnili, a tak se s domácími rozešli smírně

Do druhé půle domácí vstoupili aktivně a již v 48. minutě zahrávali standardní situaci ze zajímavého místa. Do míče se opřel Štefl, ale s jeho pokusem si Komárek celkem bez obtíží poradil. V 55. minutě poslal domácím svou vizitku nejlepší hráč minulého kola Tomáš Smékal. Po přihrávce za obranu se po menší skrumáži dostal z úhlu ke střele a i když Pecháček jeho pokus tečoval, našel si míč cestu do sítě - 1:1. V 64. minutě hosté vyslali střelu z obdobného místa jak Smékal, ale domácí brankář se vytasil se skvělým zákrokem a vytěsnil míč na roh. Hra ve druhé půli postrádala spád, obě mužstva myslela spíše na obranu a většina událostí se odehrávala ve středu hřiště, což zajisté diváky ze sedadel nezvedalo. Vzrušení do zápasu přinesla 78. minuta, kdy i hosté zahrávali penaltu. Bürger si zvolil stejnou stranu jako předtím Jáša, ale i Pecháček vystihl jeho směr a tygřím skokem k tyči ránu zneškodnil. Poté se zápas již jen dohrával, oba celky byly evidentně spokojeny s bodem.