11.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Uvnitř video - Kdy zastaví Jiskra svůj pád?

15. F. Navrátil - 25. T. Lonsmín (vl.) , 62. J. Kromka , 82. M. Stuchlík
23

V Třeboni se sešly týmy, o kterých se rozhodně nedá říci, že by byly ve formě. Domácí naplno bodovali naposledy v 5. kole, jejich soupeř dokonce o dvě kola dříve. Bitvu o každý metr hřiště pro sebe nakonec rozhodli hosté, kteří poctivě bránili a čekali na chyby soupeře, které nakonec přišly.

Domácí snahu měli, ale na více jak jeden gól to nestačilo

Hosté začali zhurta a již ve 3. minutě musel domácí brankář řešit ošemetnou situaci po skluzu Kromky, který tečoval centr do vápna. Skála však vytěsnil míč na roh. Na domácích byla v úvodu zápasu patrná nervozita, byl to pro ně důležitý zápas a dlouho se nemohli dostat do tempa. První náznak šance si Jiskra vypracovala až v 10. minutě, ale nebezpečně vyhlížející centr do vápna příjemce nenašel. V 15. minutě se ale domácí již mohli radovat po krásné indoviduální akci Navrátila, který dostal nahrávku za obranu, obešel vše, co mu stálo v cestě a skóroval do opuštěné branky - 1:0. Domácí poté přidali na důrazu a častěji se dostávali do blízkosti hostující svatyně. Nicméně hosté dokázali relativně brzo srovnat. Do Štechrovy střely z celkem ostrého úhlu strčil celkem nepochopitelně hlavu domácí Lonsmín a brankář Jiskry již nestihl zareagovat. Běžela 25. minuta a začínalo se odznovu - 1:1. Domácí se i nadále hnali do útoku, ale jejich zakončením chyběla přesnost či potřebná razance. Hosté pozorně bránili a při každé příležitosti vyráželi do nebezpečně vyhlížejících brejků. Do konce půle se skóre již neměnilo.

Převaha domácích byla jen optická, góly dávali hosté

Druhou půli začali domácí náporem, ale přes pozornou obranu hostů se jen velmi těžko prosazovali. Jejich hře chyběla nějaká překvapivá myšlenka, která by dokázala hosty zaskočit. Nicméně se přeci jen dokázali dostat do zakončení v 52. minutě, ale z malého vápna vyslal Navrátil jen slabou střelu, kterou Vanýsek lapil. Obraz hry zůstával stále zhruba stejný, domácí bušili do pevné dražické obrany, která všechny jejich pokusy odrážela. Jakým způsobem se dostat do šance předvedl domácím jejich soupeř v 62. minutě. U autové čáry obral Koktavého o míč Šimák a přízemní přihrávkou vyzval ke skórování Kromku, který střelou do protipohybu Skály rozvlnil síť domácí branky podruhé - 1:2. Domácí bojovali, ale bylo vidět, že na jejich týmu leží deka. Měli i trošku smůly, když v 74. minutě vyhlavičkovával jeden z hostujících obránců míč z opuštěné branky. Taktický plán hostů narušil v 78. minutě Štecher, když strčil do soupeře a za tuto klukoviny byl po zásluze odměněn červenou kartou. Ale domácí přesilovku využít nedokázali. Naopak sami v 82. minutě po bleskovém kontru z kopačky Stuchlíka inkasovali, a to byl konec nadějím na bodový zisk v zápase - 1:3.