12.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2019-2020

Junior šel proti lídrovi do vedení, Olešník si ale tři body vzít nenechal

22. L. Dudek , 49. D. Lafata , 51. T. Pecka , 69. M. Grobár , 72. M. Grobár - 2. D. Bálek
25

Vítězný gól si připsal David Lafata.

První poločas

Utkání s lídrem soutěže hosté nezačali vůbec špatně. Již ve druhé minutě se jim povedla velmi pěkná akce, když z vlastní poloviny po ose Máška, Němeček a Bálek se po třech přihrávkách dostal posledně jmenovaný do vápna a křižnou střelou prostřelil domácího brankáře – 0:1. V 10. minutě domácí Dudek nastřelil tyč. V 16. minutě mohli Strakoničtí skóre navýšit, když po centru Kočího se do zakončení dostal Bálek, ale trefil dobře postaveného brankáře. Ve 23. minutě se domácí už prosadili, když po střele do tyče dorážku zužitkoval Dudek a vyrovnává na 1:1. Ve 34. minutě se do obrovské šance dostal Lafata, ale Lízal jeho zakončení kryl.

Druhý poločas

Druhý poločas pro hosty začal nešťastně, když z jejich výhody trestného kopu domácí podnikli rychlý brejk a v 50. minutě  Lafata přesně zakončil a posílá domácí do vedení 2:1. Strakonická koncentrovanost v tuto chvíli polevila a domácí toho využili hned za 3 minuty a navyšují Peckou na 3:1. Domácí byli v tuto chvíli na koni a pěknými kombinacemi v 70. a v 74. minutě Grobárem  navýšili skóre na konečných 5:1.

AUTOR: JIŘÍ CIBULKA