11.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2019-2020

Divočina v Lažištích. Osm gólů, červená karta a výsledná remíza

22

V 11. kole KP zavítalo mužstvo Čimelic do Lažišť.

První poločas

Domácí začali utkání útočněji, ale kromě rohového kopu hned ve 2. minutě se do šance nedostali. Naopak Čimeličtí převzali iniciativu a v 6. minutě po šptném rozehrání domácího brankaře se k míči dostal Hovorka a vstřelil první branku Čimelic. Ve 12. minutě pak opět Hovorka se dostal do šance, ale mířil nad domácí branku. Ve 14. minutě pak domácí brankář chytil střelu Sigmunda. V této i další fázi utkání měly Čimelice navrch. Ve 23. minutě přihrávku z levé strany Hovorka tečoval, ale jeho pokus brankář vyrazil. Domácí se dostávali dopředu velmi sporadicky a nejvíce hrozili ze standardek. A to se jim pak ve 40. minutě povedlo, kdy po přímém kopu Huška se k míči dostal Hojdekr a vyrovnal stav na 1:1, který vydržel do konce prvního poločasu.

Druhý poločas

Druhý poločas začaly lépe Čimelice, ale kromě několika střeleckých pokusů Vitáka a Hovorky se branky nedočkali. Naopak. V 53.minutě vstřelil domácí Domunik Sedláček druhou branku domácích a ujali se tak vedení 2:1. Toto skóre vydrželo ale pouze do 56. minuty, kdy jeden z domácích hráčů zahrál rukou ve vápně a z nařízeného pokutového kopu srovnal Převrátil. V 59. minutě pak po rohovém kopu Sigmunda výborně hlavičkoval Bednařík a opět poslal čimelické fotbalisty do vedení - 2:3. V 73. minutě pak domácí Vokatý z pravé strany z velmi ostrého úhlu prudkou střelou vyrovnal stav na 3:3. V 75. minutě pak byl ve vápně tvrdě faulován Hovorka, domácí Macek dostal červenou a z nařízené penalty poslal opět do vedení Čimelice Převrátil. V 87. minutě pak po chybné obranné činnosti před čimelickou brankou se k míči dostal domácí Holub a vyrovnal stav na konečných 4:4. Závěrem lze říci, že remíza je zasloužená,Ččimeličtí tentokrát nedokázali proměňovat i vyložené šance, naopak domácí využili vše, co mohli.

AUTOR: JOSEF ŤUPA