11.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Na hřiště musel i domácí trenér a dopomohl svému týmu k bodu

23

Lídr soutěže přijel na hřiště lehce tápajícího Oseku pro další body. Oslabení domácí se však vzepjali k takřka heroickému výkonu a se silným soupeřem dokázali držet krok. Nicméně hosté po utkání cítili křivdu po dvou neuznaných gólech ze sporných ofsajdových situací.

Osek v improvizované sestavě držel s favoritem krok

Domácí řešili těsně před zápasem veliké problémy se sestavou. K dlouhodobě zraněnému Budošovi přinesli trenérovi omluvenku i Hosnedl s Rybákem, a tak domácí lodivod musel obout kopačky. A jako správný trenér a vůdce mužstva to byl právě Voříšek, kdo v jedenácté minutě po zatažení míče po pravé straně a následném centru Říského dokázal otevřít skóre utkání a poslal domácí do vedení - 1:0. Hosté však v dalším průběhu utkání potvrzovali své kvality a měli více ze hry. Osečtí pozorně bránili a pokud to situace jen trošku dovolila, vyráželi k nebezpečným brejkům. Nicméně Olešník dokázal góly Dudka a Šímy zvrátit vedení na svou stranu. Prvně jmenovaný vyrovnal ve 22. minutě - 1:2. Aby pak Šíma ve 31. minutě zvrátil vývoj zápasu ve prospěch svého týmu - 1:2. Poločasový výsledek odpovídal dění na hřišti.

Góly, emoce, sporné situace - to vše nabídla druhá půle

Do druhé půle vstopili domácí s odhodláním nedat kůži lacino a porvat se o důležité body. Díky kolektivnímu pojetí hry a nezměrné bojovnosti se jim nakonec podařilo jeden bod získat. Navíc se k týmu připojili i hráči z B-mužstva, kteří skončili své utkání, a tak měli i možnost střídání. Hned ve 49. minutě dokázal právě střídající Lávička, který v 31. minutě střídal svého trenéra, dorovnat stav na 2:2. A boj na hřišti pokračoval. Hosté v 53. minutě Peckou opět odskočili do jednogólového vedení - 2:3. Ale to jim nevydrželo dlouho, svůj výkon domácí korunovali včasným vyrovnáním. Kinkor v 56. minutě předvedl dobrou poziční hru a z dorážky dorovnal stav - 3:3. Poté se domácí soustředili zejména na obranu a do konce zápasu již neinkasovali. Určitým stínem na utkání jsou dva neuznané góly Olešníku po ofsajdových situacích. Hosté se těmito výroky cítí být poškozeni, leč sudí si pevně za svými rozhodnutími stáli, a tak se oba aktéři rozloučili smírně 3:3. Domácí předvedli jeden z nejlepších výkonů sezóny a po zásluze získali bod s velmi silným týmem.

TJ Osek
Jaroslav Voříšek, trenér: Musím tentokrát pochválit osecké hráče, kteří předvedli po dlouhé době týmový a disciplinovaný výkon. Získaného bodu si velice ceníme.