26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov otočil zápas

6

Chlebičov otočil třemi góly po pauze.

Na krásný stadion v Kravařích zavítala téměř pětistovka fanoušků, kteří se na tribuně rozhodně nenudili. První poločas vyšel lépe domácím fotbalistům. Dalekonosný pokus Glabazni ještě vyškrábl gólman Josefus, ale od 20. minuty už museli hosté dotahovat. Schreier zakroutil svou standardní situaci přímo na hlavu Bitomského a Josefus tentokrát plachtil vzduchem marně – 1:0. Chlebičov mohl reagovat krátce před přestávkou, když si Majewski počínal na roh Moši, jenže balon prolétl pouze kolem tyčky. Ve druhém poločase už na trávníku existovalo pouze hostující mužstvo. Nejprve se zastřeloval Boháč, když nezužitkoval centr Moši. Zasloužené vyrovnání se tedy zrodilo v 52. minutě. Po špatném zpracování Czerného vybídl Metelka ke skórování čerstvého Tkadlečka, který míč nádherně zavěsil do sítě – 1:1. Kravařím navíc postupem času docházely síly, což ovšem neztrestali Tkadleček, Starý anebo Metelka. O rozdílovou trefu se nakonec postaral Tkadleček, když předtím Boháč obral o balon Ferenze – 1:2. Ferenz neměl čisté svědomí ani v 79. minutě. Po jeho zaváhání hledal Matyášek ve vápně Metelku, který míč chytře pustil Boháčovi a ten pečetil na výsledných 1:3.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „První poločas byl z naší strany vynikající. Kluci hráli výborně, na hřišti bojovali a zaslouženě šli do vedení. Po přestávce nás ovšem Chlebičov úplně přejel. Nedokážu si to vysvětlit, ale najednou jsme si nebyli schopní pořádně přihrát. Hosté nás zatlačili a zaslouženě zápas otočili. Tohle se nám nestalo v sezoně poprvé, takže si to musíme zanalyzovat.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Kravaře na nás na začátku vletěly a po nádherné standardce dokonce vstřelily vedoucí gól. Pak už jsme naštěstí byli lepším týmem, když jsme hlavně po přestávce úplně kralovali. Zdálo se mi, že domácím od 60. minuty došly síly a my jsme toho dokázali využít. Jsem rád, že už nám sezona skončila, protože máme šílenou marodku. Navíc můžu konečně sundat zimní bundu, kterou jsem nosil od vítězného zápasu s Bolaticemi. Klukům jsem totiž slíbil, že si ji nechám, dokud budou vyhrávat.“

D. Kurka [-] - O. Bitomský [-] , V. Koneczný [-] , M. Czerný [-] (72. V. Kryštof [-] ) , L. Kupka [-] , P. Ferenz [-] , M. Schreier [-] , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (63. J. Šrom [-] ) , P. Glabazňa [-] , E. Peterek [-]

C. Josefus [-] - M. Došla [-] (63. M. Dzierža [-] ) , T. Štefka [-] , F. Linda [-] , M. Starý [-] , J. Majewski [-] - F. Metelka [-] , L. Kužel [-] (40. J. Tkadleček [-] ) , D. Moša [-] (87. L. Buga [-] ) , D. Matyášek [-] - T. Boháč [-]

ŽK: 50. M. Pavelek - 13. D. Moša , 25. C. Josefus .
Počet diváků: 359. Rozhodčí: Priesol Daniel - LEVINGER Milan, TOMAI Martin.