22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kravaře zaskočily Jakubčovice

11

Po výhře ve Fulneku, porazily Kravaře i rozjeté Jakubčovice.

Fotbalisté Kravař se po slabším jarním rozjezdu dostávají do optimální formy, když si po Fulneku vyšlápli na dalšího horkého postupového kandidáta z Jakubčovic nad Odrou. Domácím opět vyšla sázka na jistotu, protože se od úvodních chvil zatáhli dozadu a trpělivě vyčkávali na brejky. Nejprve sice přežili velkou příležitost soupeře, ale pak už jejich defenziva pracovala na podtrženou jedničku. Střelecké pokusy Těžkého ještě hosty příliš nevylekaly. Pět minut před přestávkou však uviděl Pavelek uvnitř šestnáctky nikým nehlídaného Glabazňu a ten se zblízka nemýlil – 1:0. Kdo čekal ve druhém poločase obrovský nápor Jakubčovic, musel být vývojem zápase zklamaný. Domácí borci totiž bez větších potíží hájili těsný náskok, který mohli zvýraznit při sólovém nájezdu Hegera, ale gólman Buček se opakovaně vyznamenal. O pojišťovací zásah Kravař se tedy postaral střídající Nestroj. Domácí středopolař se v 67. minutě prodral nejrychleji k odraženému balonu a trošku se štěstím míč uklidil ke vzdálenější tyči – 2:0. Zatímco domácí se posunuli do klidného středu tabulky, Jakubčovice ztratily důležité body v honbě za postupem.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Stejně jako proti Fulneku jsme vsadili na zodpovědnou defenzivu a rychlé brejky. Tato taktika nám opět skvěle vyšla, takže se můžeme radovat z dalších cenných bodů. Kromě jedné šance jsme Jakubčovice k ničemu nepustili. Hosté sice častěji drželi balon, ale bez jakéhokoliv efektu. Upřímně musím říct, že mě soupeř docela zklamal.“

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - hrající trenér: Dnešní zápas nám nevyšel. Domácí dobře z bloku bránili, byli živější a hrozili brejky, z jednoho takového jsme dostali gól. Za to my jsme vůbec nebyli nebezpeční směrem dopředu. V druhém poločase jsme soupeři darovali laciný druhý gól a až posledních deset minut jsme si vytvořili nějaký tlak ale dnes to bohužel bylo málo a Kravaře zaslouženě vyhrály.

T. Mosler [-] - M. Czerný [-] (79. J. Šrom [-] ) , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (90. L. Kupka [-] ) , M. Schreier [-] (29. K. Nestroj [-] ) , F. Baránek [-] , M. Pavelek [-] , P. Glabazňa [-] , J. Tesařík [-] , F. Dombek [-] , V. Těžký [-]

Z. Buček [-] - R. Šaran [-] (72. D. Solanský [-] ) , D. Chovanec [-] , D. Rybařík [-] , T. Murin [-] , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] (81. A. Pavelka [-] ) , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , J. Petr [-] , Z. Sommer [-]

ŽK: 34. K. Nestroj , 45. J. Heger , 78. V. Těžký , 89. F. Baránek - 69. J. Petr , 72. O. Malina , 87. T. Murin .
Počet diváků: 123. Rozhodčí: DEDEK Vojtěch - ROBENEK Bohumil, BARČÍK Antonín.