21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

--

1. J. Marek , 52. A. Arnold - 36. M. Koktavý , 78. P. Choboda (vl.)
19

První tým tabulky Olešnice mohl navýšit náskok na čele tabulky, ale v Dobré Vodě je nečekalo nic lehkého, což se potvrdilo, když v Dobré Vodě remizovala 2:2

Rychlá branka na začátek zápasu

A samotný zápas začal lépe pro domácí, zachraňující se, celek. Už ve 2. minutě si na odražený míč počíhal Marek a prostřelil hostujícího brankáře Janečka – 1:0. Hostům tato branka vůbec nepomohla, museli odolávat tlaku domácích hráčů, ti ovšem nedokázali své šance přeměnit ve druhou branku. Od 20. minuty se osmělili i hráči Olešnice. Jejich dobře se vyvíjející akce jim ovšem často zastavilo postavení hráčů v ofsajdu. Až ve 36. minutě našel Syrovátka uličkou Horelicu, který přihrávkou „pod sebe“ vybídl osamoceného Koktavého, jenž se střelou na vzdálenou tyč nemýlil a vyrovnal – 1:1. Do konce poločasu se ještě pokoušeli hráči Dobré Vody zvrátit stav ve svůj prospěch, zejména Novotný zlobil obranu Olešnice, ale kýžený gól nepřišel a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Remíza zůstala do konce

Druhý poločas začal prakticky tak, jako ten první. V 52. minutě se k centru ze strany dostal Hostek a přesným pasem našel ve vápně kapitána Arnolda, jenž vyhrál hlavičkový souboj a poslal domácí do vedení – 2:1. Jeho radost z branky byla tak emotivní, že za ní obdržel žlutou kartu. Dobrá Voda se po vstřeleném gólu spíše zatáhla do obrany, takže více ze hry měli hosté, své šance ale nepřetěžili ve vyrovnávací gól. Až v 78. minutě unikl po straně Buřič, jeho přesný pas, který hledal útočníka Brouska, si ovšem srazil do branky domácí Choboda a vyrovnání bylo na světě – 2:2. Nutno sportovně podotknout, že domácí hráč neměl moc jiných možností, neboť hostující útočník by dorážel do prázdné branky. V 85. minutě se do velké šance dostal Horelica, jeho tvrdou střelu vyrazil dobře chytající Pauer do bezpečí. Zápas tedy skončil remízou, bod je ale pro oba týmy málo. V dalším zápase zajíždí Dobrá Voda do dalekých Třebětic. Olešnice doma hostí ve šlágru kola Suchdol nad Lužnicí.

TJ Sokol Olešnice
Ondřej Husa (hráč): Do zápasu jsme šli za absence několika hráčů ze základní sestavy, nějak nás v poslední době zranění kosí. Věděli jsme, že domácí hrají o záchranu, takže do toho dají všechno. Hned zkraje zápasu dali gól a na prvních dvacet minut nás dost zatlačili, my jsme se nemohli dostat do šancí kvůli častým ofsajdům. Pak jsme se konečně dostali do hry a alespoň vyrovnali. Něco jsme si k tomu v šatně řekli, ale přijdeme na hřiště a dostaneme znovu gól. Nutno říct, že druhou půli jsme byli lepším týmem, domácí měli jen jednu šanci, kterou proměnili. Škoda, že jsme si nepohlídali začátky obou poločasů, vyhrát se tady dalo. Ve finále musím uznat, že je remíza asi zasloužená. Hráči zápasu jsou podle mě Bobo Bahenský a Mára Buřič a za domácí je to kapitán Arnold

SK Dobrá Voda
J. Pauer [-] - O. Zavřel [-] , J. Peterek [-] , J. Marek [-] , D. Hostek [-] (83. P. Červený [-] ) , A. Arnold [-] , P. Nekola [-] (33. L. Klimeš [-] ) , C. Novotný [-] , J. Šulista [-] (46. O. Jirák [-] ) , J. Baštář [-] , P. Choboda [-]

D. Janeček [-] - M. Buřič [-] , M. Lechner [-] , B. Bahenský [-] - M. Syrovátka [-] , O. Husa [-] , S. Drtina [-] , R. Horelica [-] (90. D. Jindra [-] ) , M. Koktavý [-] (77. L. Picek [-] ) - R. Brousek [-] - J. Lust [-]

ŽK: 20. J. Baštář , 52. A. Arnold , 90. P. Červený - 26. R. Horelica , 34. J. Lust .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Ondra Milan - ZABILKA Luboš, ŠKUTHAN Jaroslav.