17.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2018-2019

--

V zápase Čimelic s Lomem se body dělily

59. M. Pohnán , 69. D. Varhan (p.) - 49. J. Šimák , 77. J. Bosnyak
16

Lom se ujal vedení, domácí ale vývoj utkání otočili, až stav srovnal na konečných 2:2 Bosnyak.

V prvním jarním utkání KP Čimelice přívítaly na UMT v Písku fotbalisty z Lomu u Tábora. V Čimelicích bohužel nebyl vhodný terén. Utkání bylo od počátku zcela vyrovnané.V prvních dvaceti minutách každé mužstvo zahrávalo rohový kop,ale bez šancí.První střelu Čimelic zařídil až ve 23.minutě Hovorka,ale s tou si hostující brankář poradil.Ve 26.minutě byl ve vápně Lomu faulován Viták,ale toto bylo posouzeno že se to stalo před PK.Z následného přímého kopu ale domácí neuspěli.Ve 34.minutě střílel Varhan,ale byl z toho zase jenom rohový kop. Konec poločasu ale měli domácí mírnou převahu, ale nedokázali si vytvořit brankovou šanci.Rovněž tak hosté si žádnou šanci nevytvořili a tak poločas skončil 0:0.

Druhý poločas začali lépe hosté.Ve 49.minutě se nejspíše v ofsajdové pozici dostal k míči Šimák a svou střelou překvapil domácího brankáře, který vyběhl příliš daleko dopředu a hosté se tak ujali vedení 0:1.To domácí zaskočilo, ale naštěstí o deset minut později po autzovém vhazování Hovorka míč hlavou přizvedl a Pohnán  vyrovnal stava na 1:1.V 68.minutě pak byl ve vápně Lomu faulován Viták,byl nařízen PK, který Varhan využil a dostal tak domácí do vedení 2:1. V 78.minutě pak ale po několika chybách v obraně domácích se k míči dostal Bosnyak a vyrovnal stav na 2:2. V samotném závěru utkání pak se do šance dostal Viták, ale jeho pokus hlavou po centru Převrátila skončil vedle branky. Utkání tak skončilo nerozhodně 2:2. Autor: Josef Ťupa