21.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Římov potvrdil zlepšující se formu a porazil rezervu Jankova

16

Do Římova se přijel poprat o body rezervní tým Jankova. Domácí v posledních zápasech připisují jeden bod ke druhému a zatím jsou na dobré cestě k tomu, aby brzy opustili sestupové vody OP. Jankovští se už dříve díky zlepšeným výkonům a bodovým ziskům vyšplhali do klidného středu tabulky. Oba v posledních zápasech ve formě hrající týmy se střetla i na podzim, kde prim odehrálo mužstvo Jankova "B", když zvítězilo 4:1.

Vedení se do poločasu ujalo domácí mužstvo

První desetiminutovka mezi Římovem a Jankovem "B" patřila hostům a ti také v 10. minutě měli první vyloženou šanci, ale bohužel pro ně po rohovém kopu trefili břevno a následující dorážku vyrazil domácí brankář P. Novák na tyč. To se ukázalo pro další vývoj utkání asi jako klíčové, protože poté si začali vytvářet šance především domácí hráči. Ve 26. minutě se také gólově prosadili, když Petr Žáček dokázal doslova procedit na třikrát míč do hostující sítě - 1:0. Do konce prvního poločasu se již skóre neměnilo.

Druhému poločasu dominovali domácí hráči

Po přestávce se hra nezměnila a stále aktivnější domácí tým v 56. minutě odskočil už na rozdíl dvou branek. Pěknou střelou z pětadvaceti metrů se trefil do černého Lukáš Froněk - 2:0. Hosté se poté snažili hrát více do útoku, ale tím do otevřené obrany přibývaly další příležitosti na straně domácích hráčů, které také trestali. Nejdříve se v 64. minutě prosadil domácí Jiří Martiš - 3:0 a za cca deset minut v 73. minutě svým druhým gólem v zápase pojistil blížící se další domácí vítězství Petr Žáček - 4:0. V samotném závěru se prosadili i hostující fotbalisté po rohovém kopu a kosmetickou úpravu finálního výsledku udělal v 83. minutě Lukáš Simandl - 4:1

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva ( hráč ): V naší situaci jsou tři body doma povinností.

SK Jankov B
Tomáš Bürger ( asistent trenéra a hráč ): Římov potvrdil zlepšenou formu z posledních zápasů a vyhrál zaslouženě. My lepili sestavu a na hřišti jsme předvedli asi nejhorší výkon v sezóně. Měli jsme problémy si vůbec přihrát. Abychom měli klid se záchranou, potřebujeme nějaký ten bodík ještě uhrát. Pokusíme se hned v následujícím utkání doma s Trhovými Sviny.

P. Novák [-] - J. Daniel [-] , J. Rytíř [-] , P. Havlíček [-] , P. Žáček [-] , M. Pečenka [-] , J. Martiš [-] , M. Koupal [-] , F. Kukačka [-] , P. Maršán [-] , L. Froněk [-]

SK Jankov B
B. Šturma [-] - S. Kysela [-] , J. Janeček [-] , M. Ježek [-] , A. Pšenička [-] - M. Kocian [-] , O. Maxa [-] , J. Beníšek [-] , D. Šindelář [-] - J. Kotnauer [-] , J. Tušl [-] -

ŽK: 49. J. Rytíř .
Hráči zápasu: P. Žáček , L. Froněk .
Místo: Římov. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Hučík Marek - FUXA Jaroslav (N), PAVLÍK Michal (N).