12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Černý Dub uhájil proti Mladému náskok a slaví tři body

22

Fotbalisté Černého Dubu nastoupili do dalšího duelu před domácími fanoušky proti Mladému aktivně a již od prvních minut si vytvářeli šance. Do vedení je poslal v 19. minutě Schneider. Ve druhé půli v 60. minutě se hosté z ničeho nic prosadili zásluhou Linharta, což celek hostí nakoplo, ale i přes zajímavé šance to byli domácí, kteří se dostali do vedení a to také udrželi.

Domácí vyhráli první poločas

Zápas začal vyrovnanou partií z obou stran. Hosté hrozili střelami z dálky, ale k většímu ohrožení Trnkovi branky se nedostali. První vážnou příležitost měli ve 12. minutě hosté, když po Welserově malé domů kopali nepřímý volný kop, Vokáč však Trnkovu branku přestřelil. První branka přišla v 19. minutě. Kapoun našel nabíhajícího Welsera za obranu, ten přihrávkou pod sebe našel osamoceného Davida Schneidera, který uklidil míč do brány - 1:0. Do další šance se dostali opět domácí, Šverclovu střelu a následnou dorážku Liebla Dvořák vychytal. Ve 32. minutě mohla přijít další změna skóre. Welser se dostal za obranu, ale z nulového úhlu netrefil branku. Do šaten šli tak veselejší domácí.

Domácí uhájili tři body

Druhý poločas se hrálo jen mezi vápny bez většího ohrožení obou branek. V 60. minutě přišlo vyrovnání, domácí ztratili na půlící čáře míč a hosté se hrnuli do rychlého protiútoku, když hezkou akci zakončoval Tomáš Linhart křižnou střelou - 1:1. Střelu Švercla v 65. minutě Dvořák krásným zákrokem vychytal. Schneider mohl v 70. minutě domácím vrátit vedení, když hlavičkoval do branky, tentokrát za Dvořáka zaskakoval jeden z obránců. V 78. minutě se David Schneider nakonec prosadil, Dvořák vyrazil Šverclovu hlavičku do břevna a Schneider dorážel do prázdné branky - 2:1. V posledních deseti minutách mohli domácí přidat ještě nějaké branky, ale šance Schneidera a Housky vychytal brankář hostů. Tři body tak zůstávají v Černém Dubu.

Autor: Václav Welser ml.

TJ Slovan Černý Dub
Filip Kapoun (hráč): Po mé dvouzápasové absenci se na mém oblíbeném terénu hrál rychlý a kontaktní fotbal, ve kterém jsme opět zahazovali šance. Hlavně v prvním poločase. Začátkem druhého poločasu jsme byli opět vlažnější jako vždy a nechali jsme soupeře vyrovnat. Naší bojovností jsme se opět dostali do vedení a konec zápasu už jsme si pohlídali.

T. Trnka [-] - R. Hojda [-] , P. Kuba [-] , T. Bakalář [-] - V. Welser ml. [-] , F. Kapoun [-] , M. Švercl [-] , M. Liebl [-] - V. Karafiát [-] , J. Vančura [-] , D. Schneider [-]