--

Soběslav začala dotahovat pozdě a kýžené vyrovnávací branky se nedočkala

11. F. Nedbalý , 35. T. Denk , 47. M. Kravar , 73. D. Pěček - 14. F. Vaněk , 80. F. Vaněk , 81. A. Kutner
31

Před zápasem obě mužstva dělil v tabulce pouhý bod. Každý tým si uvědomuje, že v takto vyrovnané soutěži se každý bodový zisk počítá, a tak chtěly oba celky vytěžit ze zápasu maximum. Branky padaly na obou stranách, o gól úspěšnější byli nakonec domácí.

Góly po chybách

Od samého úvodu zápasu se kupily chybu na obou stranách. Hned ve 2. minutě se dostal Nedbalý za obranu, ale zakončoval zbrkle a vedle. Na druhé straně měla Soběslav šanci po rohovém kopu, ale zakončení ze zadní tyče Šmejkal chytil. V 11. minutě už byla první chyba potrestána. Obránce namazal Nedbalému, ten udělal kličku Nývltovi a otevřel skóre zápasu - 1:0.

O tři minuty později ale jakoby domácí chybu soupeři vrátili. Štěpán minul míč, Vaněk šel sám a zkušeně zakončil - 1:1. Mariánky získaly územní převahu a hrozily ze standardek, po kterých následovaly závary. Branky se dočkali ale až po půl hodině hry, kdy Cinkanič našel centrem Denka a ten hlavou vrátil domácím vedení - 2:1. Za tohoto času se šlo také do kabiny.

Soběslav se vyrovnání nedočkala

Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji a dočkali se brzké branky. Na pravé straně hřiště vybojovali míč, následoval centr Drahoráda, který volejem uklidil přes celou branku Kravar - 3:1. Na další branku se muselo čekat, ale zejména domácí fans z ní měli radost. V 73. minutě dostal přihrávku Pěček, namířil si to mezi stopery a obstřelil Nývlta - 4:1. Zdálo se, že mají Mariánky zápas pod kontrolou, ale opak byl pravdou.

Soběslav nesložila zbraně a řítila se vpřed. Využila domácího polevení a v 80. minutě utekl po pravé straně Vaněk a střelou na zadní vykřesal naději - 4:2. O minutu později to byl opět Štěpán, který chyboval v rozehrávce. Míč se dostal ke Kutnerovi, jehož střelu Šmejkal vyrazil na roh. Z toho se ale tentýž střelec dokázal prosadit a vsítil kontaktní branku - 4:3. Zbytek zápasu už byl ale klid, domácí prostřídali a čas na vyrovnání Soběslavi vypršel.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Stanislav Purkart, trenér: "Začátek se nesl v duchu chyb na obou stranách. Oba týmy daly gól po chybách v obraně. Měli jsme územní převahu a vytvářeli si standardky, ze kterých pramenily závary. Ve druhém poločase jsme navýšili a získali vysoké vedení, ale pak jsme ztratili koncentraci a soupeři dovolili dva góly. Závěr už byl nervózní, rozkouskovaný a plný střídání, nic vážného nepřinesl."

FK Spartak Soběslav
Michal Lemberka, vedoucí týmu: "Vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodly naše individuální chyby stoperů. Chvilkami jsme přestávali úplně hrát. Když jsme v závěru dali dva góly během chvilky, tak jsme už nebyli k ničemu vpuštěni."

D. Šmejkal [-] - D. Cinkanič [-] , M. Lukáš [-] , P. Grambal [-] , Z. Štěpán [-] , F. Nedbalý [-] (79. T. Šilhán [-] ) , M. Drahorád [-] (90. M. Stehlík [-] ) , J. Sadílek [-] (90. O. Parák [-] ) , D. Pěček [-] (88. K. Maule [-] ) , M. Kravar [-] , T. Denk [-]

M. Nývlt [-] - M. Hromada [-] (78. M. Smetana [-] ) , J. Suchan [-] , J. Boháč [-] , V. Zeman [-] - P. Bouchal [-] , V. Žalda [-] (62. M. Dvořák [-] ) , P. Nohava [-] (62. K. Chotovinský [-] ) , F. Vaněk [-] , T. Mazouch [-] - A. Kutner [-]

ŽK: 44. P. Grambal - 32. J. Boháč , 49. M. Hromada , 61. J. Suchan , 71. P. Bouchal , 75. T. Mazouch , 75. M. Dvořák .
Hráči zápasu: F. Nedbalý , T. Denk - F. Vaněk , A. Kutner .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: Šlapák František - ŠTRINCL Pavel, NEHASIL Lukáš.