1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kobeřice jsou podzimním mistrem

14

Rozhodující trefa přišla po půlhodině hry.

Do prestižního pražského derby vkročili aktivněji domácí fotbalisté, jenže ránu Večerka srazil Kollek na roh, po němž pak slabě hlavičkoval Schwalbe. Postupně ovšem získával výrazně navrch tabulkový lídr z Kobeřic. Střelecké pokusy sourozeneckého dua René Wirth – Robin Wirth ovšem gólmana Lukovicse příliš nezneklidnily. Úplně jiná situace nastala ve 20. minutě, kdy hostující mladík Kubný poslal míč přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Favoritovi samozřejmě narostla křídla, takže se Štěpánkovice ocitly pod značným tlakem. Potřebnou pojistku chtěli zařídit Ševior, Kubný anebo Petr Stuchlík, ale Lukovics tentokrát odolal. Domácí se zmátořili až ve 36. minutě, kdy Schwalbe přistavil balon Grigarčíkovi, jenže brankář Štencel si poradil. Těsně před přestávkou však hosté přežili klinickou smrt. Rána Smažíka přistála na tyči a dorážejícího Grigarčíka perfektně vychytal Štencel. Za pár vteřin selhal Kubný, když místo střely zbytečně přihrával Oberherrovi. Ve druhém dějství zlobili spíše borci ze Štěpánkovic. Nejprve kryl Štencel jedovku Smažíka. Právě Smažík pak vyslal do sólového nájezdu Grigarčíka, který s lehkou tečí stopera Hartmanna orazítkoval tyčku. Ve zbytku zápasu si Kobeřice pečlivě hlídaly těsné vedení. Definitivně se mohly uklidnit při slibných příležitostech Petra Stuchlíka, Oberrherra anebo Mezery, jenže skóre se již neměnilo, což ovšem hostům vůbec nevadilo.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „V prvním poločase nás Kobeřice jasně přejely, když byly lepší po všech stránkách. My jsme se mohli chytit těsně před přestávkou, ale bohužel jsme nastřelili pouze tyčku. Ve druhé půli jsme mohli několikrát vyrovnat, takže remíza nebyla daleko. Kluci podali výkon na hranici svých možností. Trávník opouštěli se vztyčenou hlavou, nemám jim co vytknout.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Na body jsme se tentokrát dost nadřeli. Mrzí mě, že jsme v prvním poločase neproměnili více šancí, protože takhle byl soupeř stále v kontaktu. Dvakrát nás dokonce zachránila tyčka, takže s vítězstvím jsme maximálně spokojení. Vůbec se mi naopak nelíbil výkon rozhodčích. Jsme rádi, že do zimy můžeme jít ve větším klidu.“

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , M. Grigarčík [-] , R. Heider [-] , M. Večerek [-] , A. Schwalbe [-] , A. Bartusek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] , P. Grygarčík [-] , L. Jurček [-]

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] , P. Ševior [-] , Z. Kryštof [-] , A. Kubný [-] , P. Stuchlík [-] , F. Kollek [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-]

ŽK: 54. L. Jurček , 55. D. Kožušník , 61. M. Večerek - 22. A. Kubný , 54. P. Hartmann .
Počet diváků: 300. Rozhodčí: BERAN Jan - PŘEČEK Dušan, KRIŠTOF Adam.