13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kobeřice nadále vedou tabulku

16

Kobeřice porazily Slavkov 2:0.

V nedělním zápase Kobeřic se Slavkovem to mezi oběma mužstvy pořádně jiskřilo. Hosté bohužel prospali začátek, když hned v 6. minutě nedosáhl gólman Machel na nadýchaný roh Kryštofa a Kubný z bezprostřední blízkosti nemohl minout – 1:0. O pár vteřin později naopak Machel báječně zasáhl proti Šimečkovi. Slavkov vylezl z defenzivní ulity při centru Krále na dobře postaveného Němčíka, který si vylámal zuby na brankáři Štencelovi. Infarktové chvilky hosté prožili ve 30. minutě, kdy po akci Šimečka pohořel Kubný na skvělém Machelovi. Při následném rohu zakroutil Kryštof balon na Robina Wirtha, ale Machel předvedl učebnicový tygří skok. Tutovku Kryštofa naopak zneškodnil obětavým zákrokem Král. Tři minuty před přestávkou uvolnil Kryštof na pravém křídle Oberherra, který uviděl na zadní tyči Šimečka, jenže domácí snajpr pouze polaskal břevno. Na opačné straně vykreslil Král hezkou kolmici pro Borunského, ale pozorný Štencel se nenechal nachytat. Strážce kobeřické svatyně poté zlikvidoval i jedovku Němčíka, načež selhal rovněž dorážející Král. Tým z Prajzské reagoval dělovkou René Wirtha, která zacinkala o břevno. Slavkov definitivně složil zbraně v 74. minutě. Stříbný nejprve nešetrně zajel do Klementa, ten zbytečně oplácel karatistickým kopem a obdržel červenou kartu. Vzápětí se po situaci dost zavánějící ofsajdem hnali sami na Machela domácí Stříbný se Šimečkem, jenže hosté ještě odolali. Definitivně vymalováno bylo v 81. minutě, kdy bránící Marek odvrátil centr Petra Stuchlíka pouze k Robinu Wirthovi, který dal výsledku konečnou podobu 2:0.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Do zápasu jsme výborně vstoupili, když jsme se brzy trefili z rohového kopu. Potom jsme bohužel dlouho nedokázali přidat gólovou pojistku, takže se soupeř pořád držel v kontaktu. Hosté byli navíc docela nebezpeční. Byl to velký boj, který se v závěru trošku vyhrotil.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Před utkáním jsme si říkali, že chceme co nejdéle udržet čisté konto, ale místo toho jsme hned na začátku po hloupé chybě inkasovali. Do 15. minuty jsme byli absolutně bez pohybu, nasazení a myšlenky. Pak jsme se sice zlepšili, jenže špatně jsme řešili finální fázi. Navíc jsme byli dost nedisciplinovaní, což vyústilo v červenou kartu.“

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (83. R. Stuchlík [-] ) , Z. Kryštof [-] , A. Kubný [-] (78. P. Ševior [-] ) , P. Stuchlík [-] , P. Mezera [-] (61. M. Stříbný [-] ) , F. Kollek [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (83. J. Čujek [-] )

J. Machel [-] - J. Král [-] , M. Hruška [-] , J. Schneider [-] , P. Rohovský [-] (80. J. Král [-] ) , M. Němčík [-] , R. Klement [-] , T. Marek [-] , J. Borunský [-] (68. D. Zeman [-] ) , D. Gračanin [-] , T. Dietrich [-] (86. M. Dietrich [-] )

ŽK: 74. M. Stříbný , 83. J. Oberherr - 59. T. Dietrich , 67. J. Král . ČK: 74. R. Klement .
Počet diváků: 135. Rozhodčí: SCHNEIDER Pavel - ČECHÁČEK Petr, JURČEK Ondřej.