11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Jakubčovice přemohly Slavkov

28. D. Vavroš , 66. J. Schreier (p.)
15

Jakubčovice daly v každém poločase jednu branku.

Fotbalisté Slavkova zaskočili favorita počáteční aktivitou, které chyběla pouze vstřelená branka. Hned v 5. minutě putoval míč přes Borunského a Hrušku až k Nevludovi, jenže hostující záložník přepálil břevno. Vzápětí Král naservíroval balon Pechníkovi, ale domácí gólman Buček podržel své spoluhráče. O chvíli později se zjevil ve výhodné pozici Rohovský, když o chloupek minul šibenici. Slavkov litoval rovněž situace z 19. minuty. Hruška vybojoval míč pro Nevluda, který vysunul kupředu Krále, jenže ten správně nesešteloval mířidla. Jakubčovice naopak udeřily z první vážnější akce. Domácí rychle rozehráli standardku, Kamil Molnár adresoval do vápna ostrý centr a dobíhající Vavroš nekompromisně rozvlnil síť – 1:0. Hosté si ještě prohloubili hrob při hloupém vyloučení Schneidera, který se přitom vykartoval během pár vteřin za zbytečné řeči a zakopnutí balonu. Jakubčovice samozřejmě okamžitě ožily, což dokumentovaly pokusy Schreiera anebo Fertála. Tečku za úvodním dějstvím ovšem udělala až jedovka Nevluda. Druhou půli odstartovali domácí velkým náporem, ale Rybařík si vylámal zuby na brankáři Machelovi a Malina hlavičkoval po rohu Vavroše těsně vedle. V 65. minutě se otevřela dálnice před Vavrošem, kterého zastavil ve vápně Král a Schreier s notnou dávkou štěstí překonal Machela – 2:0. Slavkov mohl nepříznivé skóre alespoň kosmeticky korigovat, jenže Nevlud po nepřímém volném kopu Krále ztroskotal na Bučkovi.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: : „Zápas jsme si pokazili sami. V úvodních dvaceti minutách jsme neproměnili tři gólovky, které nás mohly nasměrovat k vítězství. Potom přišla laciná inkasovaná branka a ještě hloupější vyloučení Schneidera. Byla to opravdu nepochopitelná klukovina. I v deseti jsme pak dokázali vzdorovat, ale po penaltě už nám docházely síly.“