8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kobeřice otočily po pauze

19

Chlebičov vedl po poločase, Kobeřice dvěma góly zápas otočily.

Kobeřice si z Chlebičova odvezly nesmírně cenné tři body, k nimž ovšem vedla hodně trnitá cestička. Hostům kromě nepříjemného soupeře hodně ztěžoval život hlavní rozhodčí Levinger, který ve 12. minutě ohodnotil „červený“ faul Lindy na unikajícího Šimečka pouze žlutou kartou. O necelou čtvrthodinku později zkoušel štěstí Mezera, jenže minul vzdálenější tyčku domácí kasy. Chlebičov odpověděl kolmicí Teichmanna na rozběhnutého Bugu, který ovšem gólmana Štencela nepřelstil. Na opačné straně napřáhl Kryštof, jenže poslal balon kousek nad břevno. Nerozhodný stav tedy vydržel až do 43. minuty. Domácí Korbel načechral z křídla míč přímo na hlavu Radka a ten chladnokrevně otevřel skóre – 1:0. Na začátku druhé půle se hosté znovu hněvali na Levingera, protože po zákroku na Šimečka nevyloučil ani Majewskiho. Kobeřice si pak zhluboka oddechly po nebezpečném výpadu Matyáška, který po pasu Radka místo střely zbytečně přihrával do země nikoho. V 65. minutě se Levinger konečně rozhodl pro přísnější verdikt, když Linda opět nedovoleně zastavil Šimečka a tentokrát už putoval předčasně do sprch. Následný trestňák navíc Šimeček kopl chytře pod zdí, kde balon chytře tečoval Hartmanna a brankář Josefus neměl nárok – 1:1. Slabší chvilku si Josefus vybral v 74. minutě, protože podběhl standardku Petra Stuchlíka, když se zřejmě nechal zmást pohybem Buchty – 1:2. Tříbodovou pojistku poté odmítl René Wirth a rovněž Šimeček, kterého při sólovém nájezdu vychytal Josefus.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: : „Fanoušci sledovali zajímavý zápas, v němž Kobeřice potvrdily, že jsou hlavním kandidátem na postup. Hosté hodně těží z vyrovnaného kádru a rovněž z nákopů za obranu na rychlého Šimečka, což nám dělalo obrovské problémy. Utkání jsme měli dobře rozjeté, ale po vyloučení už nám rychle docházely síly. Na rozhodčího si však v žádném případě nechci stěžovat, protože k nám byl velmi milosrdný.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Jsme samozřejmě rádi, že jsme výsledek otočili, ale stálo nás to hodně nervů. V prvním poločase byla naše hra dost rozháraná, protože jsme se nechali vyvézt z míry rozhodčím, který nepochopitelně neposlal soupeře do desíti. O přestávce jsme se naštěstí v kabině uklidnili a vrátili jsme se k našemu způsobu hry. Konec dobrý, všechno dobré. Se třemi body jsme velmi spokojení.“

C. Josefus [-] - M. Mikuš [-] , T. Štefka [-] , F. Linda [-] , J. Majewski [-] - A. Teichmann [-] , L. Kužel [-] , D. Matyášek [-] (82. L. Gabaj [-] ) , J. Radek [-] , L. Buga [-] (65. M. Dzierža [-] ) - A. Korbel [-] (84. M. Starý [-] )

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , P. Ševior [-] (58. A. Kubný [-] ) , Z. Kryštof [-] , P. Stuchlík [-] , P. Mezera [-] (78. J. Čujek [-] ) , F. Kollek [-] , R. Wirth [-] , J. Buchta [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (90. M. Stříbný [-] )

ŽK: 12. F. Linda , 54. J. Radek , 87. M. Starý - 71. P. Mezera , 81. A. Kubný . ČK: 65. F. Linda .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: LEVINGER Milan - JEDLIČKA Jan, POTIOREK Aleš.