5.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Litice poprvé padly, cenný skalp si připsal Union

14

Fotbalisté Unionu jsou prvním týmem, který dokázal v této sezóně porazit Litice. Ty sice dlouho vedly, ale v gólové divočině, která nastala od 70. minuty, byli šťastnější domácí, kteří nakonec zvítězili 3:2.

V prvním poločase byly lepší Litice, Vacek ještě neproměnil penaltu

Vedoucí Litice přijely na Union bez dvou důležitých hráčů Huliny a Kovaříka. Druhý jmenovaný přitom před týdnem sestřelil béčko Rapidu hattrickem. Hosté do utkání přesto vstoupili aktivně a vytvářeli si také gólové příležitosti. Jednu z nich proměnil ve 20. minutě Filip Vajskebr, ale další šance k navýšení náskoku už Litice využít nedokázaly. Tu největší spálil krátce před přestávkou kapitán Vacek, který neproměnil pokutový kop.

Od 70. minuty nastala divočina, která přinesla radost Unionu

Po změně stran se domácí zvedli a obraz hry minimálně vyrovnali. Na skóre se jejich úsilí projevilo až v 70. minutě, kdy se štěstím srovnal Jan Jindra. Tím odstartoval hodně divokou osmiminutovku. Hned o dvě minuty později totiž vrátil Liticím vedení Ondřej Kollros, jenž potrestal zaváhání domácího gólmana, ovšem v 75. minutě už bylo zase vyrovnáno. David Kalaš si ideálně vyskočil na přesný centr a zatloukl míč do sítě. Za další tři minuty pak hráči Unionu i dokonali obrat. Hostující Vacek ztratil míč na pozici posledního a balón se následně dostal k Martinovi Seidlovi, jenž svou příležitost proměnil. Hosté ještě mohli v závěru porážku odvrátit, ale Kanta svou příležitost neproměnil. Litice tak poprvé v sezóně prohrály a  přepustili vedení v tabulce Smíchovu. Union zůstal sedmý.

TJ Plzeň-Litice
Stanislav Voves (vedoucí mužstva): I po zranění dvou našich klíčových hráčů Kovaříka s Hulinou jsme na Unionu nastoupili s odhodláním. Chtěli jsme tam zopakovat loňskou výhru a navázat na naše letošní výkony. První poločas tomu odpovídal, měli jsme několik šancí, ale bohužel jsme proměnili jen jednu. Ve 44. minutě nedal kapitán Vacek penaltu, což byl asi klíčový moment. Gól na 2:0 do šatny už by asi domácí srazil. Do druhé půle jsme vstoupili velice vlažně. Domácí nás pak potrestali nešťastný vyrovnávacím gólem. Když jsme se rychle opět dostali do vedení, tak jsem si říkal, že bychom to mohli dohrát. Bohužel jsme ten druhý poločas odflákli a krátce po sobě dostali dva góly. Poté jsme ještě vystřídali dva hráče, ale už to byla spíše křeč. Sice jsme mohli ještě srovnat, ale náš palič Jirka Kanta ji neproměnil