Chrášťany vezou z Dívčic překvapivou výhru

67. V. Valenta - 58. R. Drozd , 68. R. Drozd
27

Dubenec – Souboj třetích Dívčic se šestými Chrášťany nenabídl příliš pohlednou podívanou. V zápase s několika šancemi na obou stranách převzali iniciativu po hodině hry hosté a nakonec se dočkali i rozhodujícího gólu v 68. minutě. Dívčice tak opět zůstaly bez výhry na domácím hřišti.

První poločas branku nepřinesl

Dívčičtí od úvodního hvizdu opanovali hřiště a nátlakovou hrou se snažili donutit soupeře k chybám. Jenže ty nepřicházely a v pokutovém území nebyli hosté příliš nebezpeční, ačkoliv během úvodních 15 minut kopali čtyři rohy a měli tři střely na branku. Chrášťany hodlali hrát hlavně na brejky, jenže to by po zisku míče museli být schopni ho udržet. To byl hlavní kámen úrazu jejich snažení, takže většinu úvodního dějství se jen bránili tlaku favorita. Velké štěstí měli ve 27. minutě, kdy centr Tvrzického z trestného kopu propadl na zadní tyči až na zem, ale Strnad místo nekompromisní rány zblízka do sítě míč nohou jen lehce lízl mimo branku. Ačkoliv toho hosté mnoho nepředvedli, mohli jít paradoxně do vedení. Jedna podařená akce ve 27. minutě znamenala gólovou šanci, Boháč střílenou přihrávkou nabízel Kremsovi zakončení do prázdné branky, jenže v posledním možném okamžiku výborně zasáhl vracející se Waldhauser. Na druhé straně se po přihrávce Strnada prodral do pokutového území Hezoučký, ale ze slibné pozice branku přestřelil. Ve 32. minutě se po levé straně uvolnil V. Valenta, obešel dva protihráče a nacentroval do pokutového území, bohužel ani tato nadějná šance nebyla využita. Domácí ofenziva se snažila vymyslet nějakou slibnou příležitost, ale ani střely Tvrzického nebo Semráda neskončili brankou a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Mizérie Dívčic na domácím hřišti pokračuje, Chrášťany odváží všechny body

Po změně stran se dal očekávat nápor Dívčic. Jenže místo toho ve 47. minutě pláchl chrášťanský Drozd, jeho dělovku Lukáš vyrazil za šestnáctku, kde střílel bez přípravy Příhoda, ale branku netrefil. Po necelé hodině hry domácím nevyšla standardka, balón skončil u Suchana ten vyslal do brejku Romana Drozda a ten nedal domácímu brankáři šanci - 0:1. Domácí se snažili kombinovat, jenže ve hře s míčem neměli svůj den, takže se dalších deset minut nedostali do pořádné šance. V 67. minutě se odehrála asi nejpohlednější akce zápasu. Kapitán Tvrzický si na středu zpracoval míč, rozehrál doprava na J. Valentu, ten obešel hostujícího obránce a míč předložil Vladimíru Valentovi, který se zblízka nemýlil - 1:1. Vypadalo to, že domácí budou chtít získat tři body. Jenže o tu možnost se prakticky vzápětí připravily úplně samy. Domácí obrana nezachytila dlouhý nákop Chrášťan a rychlonohý Roman Drozd vrátil hosům vedení - 1:2. Hosté se po druhém gólu vrátili k nemastné neslané hře, kdy nic velkého nevymysleli, ale zároveň v útoku špatnému soupeři nic moc nedovolili. Jediné ukazatele, které se výrazně navyšovaly, byly počty faulů. Dívčice se nedokázaly dostat do žádného závěrečného tlaku a v nastaveném čase mohly inkasovat potřetí z brejkové situace, ale střídající Polida před brankářem promáchl přihrávku z pravé strany a dobíhající Vomáčka z úhlu Lukáše neprostřelil. Vadit to ale hráčům Chrášťan nijak nemuselo. Z Dívčic si odvážejí tři body a ukázali, že mají vítěznou sérii, když dokázali pět utkání v řadě vyhrát. Dívčice opět na svém hřišti nepřesvědčili a potvrdili, že se jim v domácích zápasech vůbec nedaří.

TJ Mír Dívčice
Pavel Bartuška (trenér): Chtěli jsme vylepšit bilanci na domácím hřišti a navíc s Chrášťanama, bohužel se to opět nepovedlo. Rozhodla desetiminutovka ve druhé půli, nejprve jsme inkasovali na 0:1, zanedlouho jsme vyrovnali, ale hned po rozehrání hosté nakopli balon za obranu a nepochopitelně šli sami na bránu a vstřelili vítězný gól. Hosté pak zalezli v deseti na vápno a to byl pro nás konec. Tabulka je strašně vyrovnaná, pokusíme se vyhrát v Lipí s kterým se dá hrát fotbal, snad se to povede.

TJ Sokol Chrášťany
Pavel Příhoda (hráč): Do první půle jsme nevstoupily moc dobře, byly jsme často pod tlakem a při zisku míče se nám ho nedařilo delší dobu udržet. Myslím si, že to bylo zapříčiněno dobrým presingem a agresivním napadáním Dívčic. My jsme tak zjednodušili hru a hrály na brejky. První poločas jsme byli rádi, že jsme neinkasovali. Do druhé půle jsme vstoupili lépe vytvořili i pár pěkných střel. Z pěkné akce se nám podařilo vsítit gól a dostat tak do vedení. Poté jsme se snažili hrát dál, nezalést na svoji polovinu, ale Dívčice ještě přidaly a gol se jim podařilo dat. Po jejich golu dostaly odpověď a to už jsme si pohlídaly a slavíme tak další důležitou výhru. Jen mě mrzí absolutně nezvládnutá poslední 15-minutovka, kdy rozhodčí pískal nesmyslně. Musím pochválit všechny kluky odmakanej zápas na 100 %

Počet diváků: 55. Rozhodčí: FEITL Jaroslav - AMBROŽ Martin (N), BOHÁČ Miroslav (N).