10.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

Chrášťany vynulovaly Kameňák a slaví další výhru

25

Chrášťany – Duel posledního a osmého celku tabulky byl dlouho bezbrankový, když oba gólmany zachránila branková konstrukce. Až čtyřicet minut před koncem prolomili domácí hráči střelecké trápení a dvěma slepenými góly rozhodli o tom, že tři body tentokrát zůstanou v Chrášťanech.

V prvním poločase diváci branku neviděli

Desáté kolo III. třídy zavítalo také do Chrášťan, kde se domácí snažili pokračovat na vítězné vlně proti trápícímu se Kameňáku. Zápas ale nepřinesl příliš pohledný fotbal a začínal také trochu netradičně, hostů bylo pouze devět a čekalo se na posily, které dorazily se spožděním. Utkání začalo velkými šancemi na domácí straně, kdy se Drozd dostal tváří tvář hostujícímu gólmanovy Harmsovi, avšak zakončení mu znepříjemňoval obránce a Drozd tak minul z vyložené šance bránu. Poté to byli hosté kdo hrozil. Nastřelili dvakrát brankovou konstrukci domácí brány, ale ani jedna z šancí neskončila gólem. Poločas tedy skončil 0:0.

Chrášťany vstřelily dvě branky a zvítězily

V druhé půli byla hra vcelku vyrovnaná, ale do vedení se dostali domácí. Ve 48. minutě zahrával volný přímý kop Miroslav Jedlička a hostující brankář byl bez šance - 1:0. Další příležitost ke skórování měl kousek od středového kruhu opět Jedlička a rozhodl se vystřelit a vypustil z velké dálky jedovatou střelu, která skončila na břevně a po odrazu o gólmanova záda spadl míč pouze na rohový kop. Na druhou branku si diváci museli počkat až do 61. minuty. Vomáčka nacentroval do vápna, kde stál Václav Mach a skoro z rohové čáry uklidil hlavou míč do branky - 2:0. Hosté z Kamenného Újezdu se pak snažili Chrášťany zatlačit, chvíli se jim to i dařilo, ale do žádné vyložené šance se nedostali. Domácí tak slaví další zaslouženou a vydřenou výhru a brankář Lhotka další čisté konto. Rezerva Kameňáku je po další prohře stále poslední a čeká na zlomový zápas, který může přijít už přiští týden proti Lipí.

TJ Sokol Kamenný Újezd B
David Augusta (hráč): Není nám přáno, neproměňujeme šance, dostáváme náhodné a zbytečné góly. Velmi nás trápí marodky a zranění už i tak značně oslabeného kádru. V Chrášťanech se těžce hraje, zápasy tam končí remízou či o gól maximálně o dva. Hrají kompaktně a jednoduše a k tomu jim pomáhá hrací plocha a proto jsou doma tak úspěšní. My nepovedený podzim chceme zlomit s vedoucím Lipím a pevně věřím že se to povede!