--

--

--

31

Do tohoto zápasu šla bezesporu v roli favorita Čížová. Hostující celek z Dobříše se sice v posledních zápasech pomalu dostává z krize, alespoň co se týče výkonu, ale nyní před ním stála těžká písemka. O to těžší, když šla do devíti lidí během první půle! Paradoxně to ale domácím uškodilo a schylovalo se tak k velkému dramatu.

Dobříš dohrávala v devíti

Na hrotu hostujícího celku se opět objevil Talůžek a byla to právě Dobříš, která se jako první pokoušela ohrozit branku. Své štěstí zkoušel Matějka nebo Junek, ale jejich pokusy byly nepřesné. Talůžek připravil šanci Kozohorskému, ten však mířil také nepřesně. A když Matějkova nahrávka nenašla cíl a skončila rohovým kopem, otěže převzali domácí. Po rohu hlavičkoval nebezpečně Jirouš a obrana v čele s Jechortem měla co dělat.

Síť se rozvlnila ve 22. minutě. Kočí centrovaným míčem našel Lukeše, který se hlavou nemýlil - 1:0. Na hlavě měl šanci i Janda, ale Lukešův centr mezi tři tyče neumístil. Ve 37. minutě přišla ztráta pro Dobříš v podobě vyloučeného Procházky, který nedovoleně zastavil Chytrého a viděl rovnou červenou. Z tohoto přímého kopu se krásně trefil Jirouš - 2:0. Po dvou minutách se červenalo znovu! Zbytečně fauloval J. Šrain a hosté šli do deseti. Poslední ranou pro Dobříš byla krásná hlavička Polodny po rohu - 3:0.

Tragický poločas od Čížové

Kdo očekával klidný poločas s enormní převahou domácích proti soupeři ve dvojité početní nevýhodě, tak byl na omylu! Hned ve 49. minutě vysunul Junek pěkně Matějku a ten se postaral o snížení - 3:1. O pár minut později to byl znovu Junek v roli nahravače. Tentokrát vyslal Kozohorského, který další brejk využil tím nejlepším možným způsobem - 3:2. Čížová nastoupila do druhé půle laxně a byla po zásluze potrestána. Samo to zkrátka nepůjde nikdy.

Domácí se dostali ke střele Lukešem, která nebyla vůbec špatná a jen o kousek minula Jechortovo branku. Na druhé straně musel proti Kozohorského dalekonosné střele zasahovat Novák. Klid na kopačky mohl přinést domácím Chytrý, ale do prázdné branky nepotrestal zaváhání Jechorta s obránci. V 71. minutě se po dlouhé době ukázal na place navrátivší se Maryška a Dobříš stále živila naději na bodový zisk.

Maryška přišel a hned po boku Talůžka zlobil. Zkoušel se dostat do vápna, kde byl zastaven a hosté chtěli pokutový kop. To rozhodčí ale odmítal. Penalta byla v samém závěru odpískána na druhé straně, když se řítil k zemi M. Gregor. Míč si na penaltový puntík postavil Lukeš, ale Jechorta nepřekonal! Domácí ale neproměněná penalta nemusela mrzet, neboť se na výsledku již nic nezměnilo.

Foto od Jana Škrleho!

Zdroj: Radim Weber, upraveno redaktorem

TJ Sokol Čížová
Zdeněk Staroba, trenér: "Pro nás to byl složitý zápas. V prvním poločase vedeme 3:0, soupeř jde do devítí a dovolili jsme mu to zdramatizovat. Dali jsme krásné góly, měli zápas pod kontrolou a paradoxně nám to dvojí vyloučení soupeře ublížilo. Do druhé půle jsme nastoupili laxně, na což jsem upozorňoval. Oni ze dvou brejků dají dva góly. My jsme nedali penaltu Lukešem. V závěru měla Dobříš dlouhé auty a do konce bylo o co hrát. Jsem rád, že už je konec, odehráli jsme nejhorší poločas podzimu, Takové zkušené mužstvo a nedokážeme to v klidu uhrát. Došlo k obrovskému podcenění. Jinak s podzimem panuje spokojenost."

J. Novák [-] - T. Fenyk [-] , J. Lukeš [-] , M. Kočí [-] , D. Chytrý [-] , I. Krasnyanyk [-] , M. Rozhoň [-] , P. Janda [-] , M. Jirouš [-] (80. M. Gregor [-] ) , M. Polodna [-] , O. Gregor [-]