18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Oldřišov vyloupil Loučky

81. O. Šmíd - 12. D. Sztuka (vl.) , 34. P. Dřizgevič (p.)
13

Loučky už jen snižovaly na jednobrankový rozdíl. Více již nestihly.

Oldřišov v Krásných Loučkách potvrdil roli favorita, ale jeho vítězství rozhodně nepřipomínalo procházku růžovou zahradou. V prvním poločase přitom dramatu nic nenasvědčovalo. Hosté se od začátku chopili dirigentské taktovky a hned ve 12. minutě udeřili. Pavlíček našel uvnitř šestnáctky Pflegera, jehož střelu nešťastně tečoval Sztuka do protipohybu vlastního gólmana Petra – 0:1. Vzápětí se zjevil v malém vápně zcela osamocený Kurka, ale Petr tentokrát čaroval. Necelou čtvrthodinku před poločasovým hvizdem vyslal Michal Jadrný do úniku Bořuckého, který si vykoledoval penaltu a Dřizgevič cizelérsky zvýšil na 0:2. Hosté mohli definitivně rozhodnout při trestňáku Fišera, jenže Petr balon zázračně vyškrábl ze šibenice.

Ve druhé půli ovšem Oldřišov nečekaně vyklidil pole. Těžký moment hosté přežili hlavně po nedovoleném zákroku Dřizgeviče, kdy brankář Anděl zlikvidoval pokutový kop. Domácí tak zdramatizovali vývoj utkání až v 81. minutě. Na přízemní centr si naběhl Šmíd a nekompromisně napnul síť – 1:2. V hektickém závěru už se na výsledku nic nezměnilo, takže Oldřišov se stále nachází na vedoucí příčce tabulky.

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Bylo to trápení. Na špatném terénu se nedal hrát fotbal, takže převažovaly osobní souboje. Přesto jsme první poločas měli absolutně pod kontrolou. Kdyby nám všechno vyšlo, tak jsme klidně mohli vést větším rozdílem. Ve druhé půli jsme si ale zřejmě mysleli, že se to vyhraje samo. Předvedli jsme velmi špatný výkon, takže jsme byli rádi, když rozhodčí odpískal konec.“