1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Darkovičky těsně porazily Jakubčovice

0

Darkovičky velmi dlouho držely jednobrankové vedení. V 89. minutě se ujaly dvoubrankového vedení, a Jakubčovice už jen vzápětí snížily.

Darkovičky mohly po nedělním střetnutí s Jakubčovicemi líbat ruce svému brankáři Vargovi, který předvedl vskutku fantastický výkon. V prvním poločase ještě neměl tolik práce. Domácí potěšili fanoušky hned v 8. minutě, kdy Wicker s Moravcem vyšachovali hostující defenzivu a Felgenträger uklízel míč do prázdné kasy – 1:0. Další zářez na střeleckou pažbu mohl Felgenträger přidat krátce před přestávkou, jenže po perfektním pasu Buchvaldka selhal.

Ve druhé půli ale nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Jakubčovice sice přišpendlily soupeře na jeho obrannou polovinu, výborný Varga ovšem hosty doslova přiváděl k šílenství. Domácí naopak vytěžili z minima maximum. Po nedovoleném zákroku na Kremzera se Buchvaldek postavil k trestňáku a nádherně vymetl šibenici – 2:0. O pár vteřin později zapěly svou labutí píseň Jakubčovice. Lindovský nejprve prohrál vzdušný souboj, Kremzer nezachytil náběh Vavroše a ten kosmeticky upravil na 2:1.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Musíme děkovat brankáři Vargovi, který nás výrazně podržel, protože chytil nejméně čtyři tutovky. Nástup do zápasu se nám přitom povedl, protože jsme vstřelili rychlý gól. Škoda, že jsme pak nepřidali pojistku. Po přestávce jsme se totiž zbytečně zatáhli a báli se o výsledek. Byla to opravdu tragédie, protože jsme si nebyli schopní přihrát. Pouze jsme bránili, ale díky Vargovi jsme získali důležité tři body.“

P. Varga [-] - L. Moravec [-] (55. K. Lomozník [-] ) , A. Felgenträger [-] , T. Kabich [-] (64. T. Ondič [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (87. R. Kempný [-] ) , P. Buchvaldek [-] , R. Wicker [-] , O. Diviš [-] , D. Strachota [-] , L. Lindovský [-]