3.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2024-2025

41. J. Vorel (p.) - 63. J. Pajer
34

Sezimovo Ústí se na třetí pokus dočkalo v krajském přeboru prvního bodového zisku. Ten se zrodil v sobotu na půdě Protivína.

Fantom Kuník

Utkání se zejména v prvním poločase smrsklo na souboj protivínských střelců s hostujícím brankářem Kuníkem, který si poradil jak s pokusem Jaromíra Vorla, tak i Říského. Blízko zakončení byla také další letní posila Tadeáš Bečvář, jemu však v zakončení zabránila nerovnost terénu. První branky se tak diváci dočkali až ve 41. minutě. Souboj Kuníka se Zbyňkem Vorlem vyhodnotil sudí Boček jako penaltový a domácí rázem dostali ideální příležitost k otevření skóre. Tíhu okamžiku na sebe vzal kapitán Jaromír Vorel, který zachoval chladnou hlavu, poslal brankáře Kuníka na druhou  stranu a Protivín se tak v závěru poločasu dočkal důležitého vedení.

Jenže hosté se nevzdávali a oživená hra přinesla ve druhém poločase vyrovnání, které v 63. minutě zařídil střídající Jan Pajer, jenž byl v daném okamžiku na hřišti pouhých sedm minut. Remízový výsledek mohly oba týmy přetavit ve své vítězství. Na jedné straně však zářil brankář Kuník a na druhé naopak chybělo hostům přesnější zakončení.

Výsledek 1:1 tak přinesl hostům ze Sezimova Ústí první krajský bod, který hosté brali z horké protivínské půdy všemi deseti.

FK Protivín
Václav Křišťál - předseda oddílu: V prvním poločasu jsme útočili, hosté pozorně bránili. Přesto jsme se ale dostali do třech velmi dobrých příležitostí, ale J. Vorla a Říského vychytal Kuník, Bečvářovi v rozhodující chvíli míč odskočil. Jednu branku se nám však vstřelit podařilo, a to z pokutového kopu J. Vorlem, za sražení jeho bratra gólmanem. Ve druhé části neměli hosté co ztratit a začali útočit. Naopak nám se moc nedařilo, pohybliví hosté nám dělali problémy a také zaslouženě vyrovnali. Pak opět zaúřadoval hrdina zápasu Kuník, který nejprve vychytal další nájezd J. Vorla a později vyškrábl přízemní střelu Z. Vorla. Ale i hosté zahrozili a střela Neužila mířila pár centimetrů od Hanusovy levé tyče. Utkání tedy dospělo do remízového konce, myslím si, že je plichta spravedlivá.

Sokol Sezimovo Ústí
Miroslav Jelen - hlavní trenér: Zápas v Protivíně jsme začali aktivně a hned v úvodu domácí zatlačili do jejich vápna. Poté se hra vyrovnala a soupeř si vypracoval dvě velké šance při kterých nás podržel brankář Kuník. Bohužel jsem ke konci poločasu inkasovali z penalty. Do druhé půle jsme provedli dvě střídání a oživili naši hru směrem dopředu. Odměnou bylo v 63. minutě vyrovnání střídajícím Pajerem který se prosadil po centru Kupky. Když náš brankář vychytal domácího Vorla, zápas směřoval k remíze. Před koncem zápasu ještě Neužilova střela těsně minula tyč domácí branky. Za bod jsme vzhledem k těžkému losu rádi.