12.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Hombovu hlavičku tentokrát ocenil rozhodčí

16

Nejlepší střelec loňského ročníku Jiří Homba umí dát gól hlavou i nohou a jeho parády oceňují spoluhráči a hlavně fanoušci. Ve vzájemném duelu se Sokolem Rohoznice ovšem kanonýr hostů předvedl v 11.minutě hlavičku, za kterou jej ocenil pouze rozhodčí Syrůček, a to kartou červené barvy. Přímá vstupenka do sprch oslabila Újezd a nasměrovala utkání k jasné výhře Rohoznice 4:1.

Vyloučení kanonýra

Újezd přijel do Rohoznice s vizitkou nejlepšího týmu na soupeřových hřištích, zároveň ale s ještě živou prohrou v minulém kole v domácím prostředí s Chvojencem. Další porážku si již ambiciózní hosté nemohli dovolit, pokud chtějí pomýšlet na nejvyšší mety okresního přeboru.

To, že v kádru Újezdu není něco v pohodě, ukázala v plné nahotě již 11.minuta utkání. Stoper Skoupý ve vzájemném souboji vytlačil Hombu do autového území. Ten to však psychicky neustál a pravou nefalšovanou hlavičkou srazil domácího kapitána k zemi. Rozhodčí Syrůček neváhal a ukázal hříšníkovi nekompromisně červenou kartu.

Tato situace je o to nepochopitelnější, že k ní došlo prakticky na začátku za bezbrankového stavu. Již v minulém utkání doma s Chvojencem měl Jiří Homba drobný delikt, když za nepříznivého stavu po jednom ze soubojů vzetkle odhodil za postranní čáru kapitánskou pásku. Tam mu jeho počínání ještě prošlo bez karetního napomenutí, nyní již ne.

Paradoxně to však byli hosté, kteří šli do vedení. Po nepovedeném domácím rohu vyrazil Újezd na zteč a Skoupý hasil situaci penaltovým faulem. Molnár pokutový kop bezpečně proměnil - 0:1.

Ve zbylé části první půle se vyznačovala hra mnoha nepřesnostmi, finální fáze se nedařila. Rohoznici se i tak povedlo srovnat stav, když ve 38.minutě poslal na malé vápno načechraný centr Křenek a Stanislav Školník měl dost času na přesnou hlavičku - 1:1.

Jasná záležitost domácích

Zatímco v prvním poločase hosté ještě vzdorovali přesilovce Rohoznice, druhých 45 minut již bylo plně v její režii. Výsledkem byly tři pěkné branky v síti Jandáka, a to ještě rozhodčí tři góly neuznal.

Nejprve v 50.minutě našel Petránek Zezuláka a ten chytrým dloubákem dal na 2:1. Poté v 75.minutě zapsal úspěšný zásah i Petránek a na konečných 4:1 upravil v 81.minutě svým druhým gólem Školník.

Svůj druhý úspěch popsal autor takto:

"Střílenou přihrávkou mě oslovil Malinský, já našel správné místo mezi obránci a uklidil míč do brány."

Rohoznice si výhrou upevnila pozici ve středu okresní tabulky, kde je relativně v klidu a daleko od sestupových vod. Újezd musí nyní hlavně vymyslet, co udělat, aby se opět vrátil do pohody a na vítěznou vlnu.

Sokol Újezd
Michal Zounar, obránce: "Co se děje s Újezdem? Stejnou otázku si kladu i já. Už od zápasu v Srchu nejsou výkony ideální, nedokážeme hrát s lehkostí, která nás zdobila. Musíme zvednout hlavy a soustředit se maximálně na zbylá dvě utkání podzimu."