Publikujte na fotbalunas.cz - zveřejníme vaše fotky a zprávy ze zápasů!

Pardubický - PardubiceCelostátní článek

Pojďte si s námi zatipovat! Svůj "tiket" můžete odeslat v jakékoliv soutěži České republiky

30.05.2023 17:23 0

Vždy od úterý mohou uživatelé fotbalunas.cz tipovat výsledky nadcházejícího kola. Některým tipérům se dokonce povede odhadnout celé kolo určité soutěže bez jediného zaváhání. A právě takové odměňujeme. Každý, kdo v daném měsíci odešle bezchybný expert tip, se dostává do měsíčního slosování o ceny! 

Celostátní článek

Hromadná rvačka ukončila zápas. Jinde zase hráč kopnul do rozhodčího

30.05.2023 16:52 0

I tentokrát se některé ze zápasů nedohrály. Na vině byla agresivita hráčů.

Reportáž

Křični došlo po půlce palivo


Výchozí pozice obou nedělních soupeřů byla stejná. Jak SK Křičeň, tak i SK Starý Mateřov měly v nohách páteční dohrávky. Lépe se s tímto faktem vypořádali hosté, když domácím došla po 60 minutách hry pára a Mateřov otočil stav z 3:1 na konečných 3:4. Největší zásluhu na otočce mělo ve formě hrající útočné duo Žďára - Fenyk.


Reportáž

Talentované mládí hledejte v Pardubičkách


Dobrým tipem pro skauty, kteří hledají talentované budoucí hvězdy, jsou rozhodně zápasy rezervního týmu Pardubiček. Ten zavítal v rámci 24.kola do Sezemic a po výhře 2:3 prakticky sebral domácím postupové sny o 1.B třídě. V dresu hostů na sebe svým výkonem upozornila řada talentovaných mladíků.


Reportáž

Strašidelný fotbal zvládla lépe Rohoznice


Jeden tým, kterému jde o existenci v okresu a druhý, kterému se v posledních zápasech výsledkově příliš nevede. Taková byla výchozí pozice utkání Sokol Roveň proti Sokol Rohoznice. Hosté nakonec vstřelili dvě branky a lépe tak zvládli místy nevzhledný fotbal. V závěru tekly domácím nervy, žlutilo se ostošest, ba i červená karta padla.


Reportáž

Přelouč má postup na dosah


Před tímto kolem měla Přelouč pěkný náskok na druhé Sezemice a v případě výhry v Srchu by se sny o postupu začaly rýsovat hodně reálně. Zápas aktivní z obou stran nakonec rozhodl závěr prvního poločasu.


Reportáž

Kopřiva na vše nestačil


Ve značně omlazené sestavě přijela holická rezerva do Mikulovic a po zásluze také odjížděla s prázdnou. Domácí předvedli velmi bojovný výkon s větší vůlí po vítězství. Zazářil dvougólový Petr Nováček, rozhodující trefu zařídil pět minut před koncem Jakub Kříž.


Rozhovor

Václav Branský (SK Křičeň): "Největší strach máme v kabině z pokladníka!"

Pardubický | Pardubice | Okresní přebor
Pardubický Pardubice 27.05.2023 12:36 0

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 23.kolo Pardubický  | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

Václav Branský (SK Křičeň) se stal nejlepším hráčem 23.kola pardubického Okresního přeboru.

V Rozhovoru Vašek mimo jiné prozradil, kdo je šedou eminencí křičeňské kabiny. Jméno ale odtajnit nechtěl, stálo by ho to prý hodně peněz.

Článek

Žďára a Fenyk - výroba gólů ve společnosti Starý Mateřov s.r.o.

27.05.2023 06:33 0

O výrobu gólů v soupeřových sítích se v Mateřově starají Zbyněk Žďára a Tomáš Fenyk. Ve fotogalerii z dohrávaného utkání 18.kola v Býšti si oba můžete prohlédnout v plném pracovním nasazení.

Reportáž

Žďára lovil zubry


Černý zubr se zlatými rohy je výsostným erbem obce Býšť a ve svém znaku ho má i místní SK. Jako na lovu zubrů si museli chvílemi připadat v páteční dohrávce 18.kola hráči SK Starý Mateřov, nejpilnějším střelcem se ukázal útočník Zbyněk Žďára, který vstřelil hattrick.


Celostátní článek

HVĚZDY V PRALESE: Kdo z bývalých profesionálů dokázal skórovat?

23.05.2023 20:22 0

Dříve bavili diváky na velkých stadionech v nejvyšších soutěžích. Nyní, po vrcholu kariéry, se dále udržují v kondici a na různých úrovních si stále chodí kopnout. Nebo jde o známé osobnosti, ať už hokejisty, zpěváky či moderátory. Několik desítek známých jmen na fotbalunas.cz sledujeme. Komu se nejvíce dařilo o uplynulém víkendu?

Celostátní článek

NEJ VÍKENDU: Během osmnácti minut vyloučil pět hráčů!

23.05.2023 19:48 0

Co zajímavého se událo o víkendu na fotbalové mapě České republiky? Máme za sebou další stovky a stovky zápasů, na fotbalunas.cz vám z těchto duelů servírujeme to nejzajímavější! Kdo je za víkend králem střelců republiky a kde odcházeli hráči s ostudou

Celostátní článek

Soutěže jdou do finiše, atmosféra houstne! Dokážete i tak správně odhadnout výsledky zápasů v tipovačce?

23.05.2023 19:24 0

Vždy od úterý mohou uživatelé fotbalunas.cz tipovat výsledky nadcházejícího kola. Některým tipérům se dokonce povede odhadnout celé kolo určité soutěže bez jediného zaváhání. A právě takové odměňujeme. Každý, kdo v daném měsíci odešle bezchybný expert tip, se dostává do měsíčního slosování o ceny! 

Celostátní článek

Unikát! Tým ze třetí třídy představil nové logo fotkou z Mount Everestu!

22.05.2023 19:13 1

Tak tohle představení nové podoby loga už jen tak někdo netrumfne. Klubu Nových Hodějovic z Českobudějovicka můžou závidět i velkokluby, protože tenhle nápad se prostě cení! Jejich hráč totiž novou klubovou identitu předvedl rovnou z nejvyššího bodu světa.

Celostátní článek

Bitva první Romy Mělník a druhých Střezivojic nedohrána. Domácí odmítli pokračovat a tvrdí: Mohlo to skončit ještě hůře

22.05.2023 18:03 0

Boj prvního s druhým v mělnické IV. třídě mezi SK Roma Mělník a Střezivojicemi byl ukončen ještě před poločasem. Domácí opustili hřiště poté, co Střezivojice srovnaly stav na 2:2 po odpískané penaltě a sudí vyloučil dva jejich hráče.

 

Reportáž

Titanic zkrotil blue boys


V neděli podvečer vyběhli na trávník hráči Pardubiček a Srchu k tomu, aby odehráli 23. kolo Okresního přeboru. Už na první pohled se zdálo, že sestava domácích je výrazně mladší než hostující, zároveň ovšem chybělo několik stabilních hráčů včetně gólmana. Mladíci z Pardubiček však ani náhodou nepůsobili nervozní a pustili se do Srchu s touhou zvítězit a brát alespoň bod popáté v řadě.


Reportáž

Přesnější muška znamenala konec nadějí Ostřešan


Holické béčko hostilo v nedělním slunečném odpoledni AFK Ostřešany v sestavě s Hráčem minulého kola Vlastimilem Křivkou. Po celý zápas domácí lépe kombinovali, hýřili pohybem a vytvářeli si mnoho šancí. Naděje AFK tak žila pouze do doby, než Holice zpřesnily mušku. Konečným výsledkem tak bylo jasné vítězství 4:1.


Celostátní článek

Tomáš Rosický brankářem! Ve III. třídě udržel nulu, chytil i penaltu!

22.05.2023 00:01 0

Pravidelný přehled "Hvězdy v pralese" samozřejmě  i tento týden opět přineseme. Ale výkon Tomáše Rosického jakožto gólmana Šestajovic vyzdvihujeme už nyní!

Celostátní článek

K čemu je dobrý HDR, filmový a sportovní režim. Aneb jak si užít nejen fotbal v televizi na maximum?

21.05.2023 22:53 0

Ať už doma sledujete spíš sportovní přenosy, nebo seriály a filmy, je dobré vědět, že chytré televizory nabízejí speciálně uzpůsobené režimy tak, abyste měli ze sledování děje na obrazovce co nejintenzivnější zážitek. Předně by měly podporovatobrazovou technologii HDR s vysokým dynamickým rozsahem (HighDynamicRange), která zjednodušeně řečeno nabídne více detailů ve světle i ve tmě. Lahůdku představuje speciálně uzpůsobený filmařský režim Filmmaker Mode a IMAX Enhanced. A pro milovníky dynamické akce nesmí chybět sportovní režim pro plynulé zobrazení rychlých pohybů při sledování sportovních přenosů i akčních filmů. Více k tématu nám v edukačním seriálu prozradil odborník ze společnosti Hisensekterá se stala na našem webu partnerem Sestavy kola. Od Hisense můžete na fotbalunas.cz vyhrát parádní ceny!

Reportáž

Vydřenou výhru trefil hlavou Štainer


Nejtěžšího soupeře měla v záchranářských dostizích s Křiční a Rovní SK Býšť. Na hřišti přeloučské rezervy padla až gólem v 71.minutě. I pak se ale děly věci, kopaly se ještě dvě penalty. Proměnit ji se povedlo ale pouze Přelouči, která si tak připsala vydřenou povinnou výhru 2:0.


Reportáž

Defenzivní fotbal zvládly lépe Mikulovice


23. kolo přineslo souboj mezi sousedy v tabulce - Rohoznicí a Mikulovicemi. Oba týmy sázejí především na propracovanou defenzívu a bylo jasné, že diváci mnoho branek neuvidí. Duel nakonec rozhodl gól útočníka Mikulovic Filipa Červenky.


Reportáž

Roveňská škola produktivity


Třetí zápas v řadě na venkovním hřišti a ani z jednoho nevyšla Roveň bez bodu. Po dvou remízách v Křični a Srchu tentokrát školili hosté domácí SK Starý Mateřov v produktivitě a v záchranářských dostizích si připsali cenné vítězství 1:2.


Reportáž

Křičeň to na Újezd umí


Předpověď Vlastimila Halbicha v Expert tipu, že Křičeň neodjede z Újezdu s prázdnou, se naplnila. Hosté berou po vítězství 1:2 všechny body, domácím se zápas totálně nepovedl. Čest zachraňoval 52 letý Ladislav Doseděl starší gólem v nastavení!


Reportáž

Výborný první poločas Mateřovu nestačil


Poslední odložené utkání 16.kola se hrálo až ve čtvrtek 18.5. a přineslo souboj první Přelouče s SK Starý Mateřov. Hosté lídra soutěže zaskočili a šli senzačně do dvoubrankového vedení. Přelouč však překvapení nedopustila a díky brance v nastavení tři body zůstaly nakonec doma.


Rozhovor

Vlastimil Křivka (AFK Ostřešany): "Nejraději střílím hlavou, nohy mě občas neposlouchají."

Pardubický | Pardubice | Okresní přebor
Pardubický Pardubice 19.05.2023 10:12 0

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 22.kolo Pardubický  | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

Vlastimil Křivka (AFK Ostřešany) se stal nejlepším hráčem 22.kola pardubického Okresního přeboru.

Čím se vždy před utkáním skvěle naladí? A je zápasový zpravodaj povinnou četbou ostřešanské kabiny? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v Rozhovoru s hráčem 22.kola Okresního přeboru Pardubic.

Článek

Takhle se bojuje o postup do 1.B třídy!

18.05.2023 19:22 0

Nesmlouvavý boj o každý centimetr hřiště, tvrdé, ale férové osobní souboje, spoustu šancí, čtyři pěkné góly - to vše přinesl zápas 22.kola Okresního přeboru Pardubice Sezemice : Holice "B". Ve fotogalerii Jana Kábele se můžete na několik zajímavých momentů ze zápasu podívat a potěšen bude i ten, kdo obdivuje zejména všechny současné sezemické fotbalové bohy.

Reportáž

Roveň přijela pro bod a s bodem i odjela


V rámci dohrávky 18. kola přijela Roveň, bojující o ligovou příslušnost i v další sezóně, do Srchu. Zápas, který moc šancí nepřinesl, skončil bezbrankovou remízou 0:0.


Reportáž

Chlapci versus chlapáci


V dohrávce 18.kola přijelo do Pardubiček Torpedo a místy připomínal zápas souboj malého, rychlého a hbitého Davida s fyzicky výrazným Goliášem. Blue boys nakonec vyhráli jasně 4:0, ačkoli se výsledek nerodil lehce - Goliáš dlouho vzdoroval.


Celostátní článek

HVĚZDY V PRALESE: Reprezentační kanonýři stále umí. Trefil se Baroš i Koller

17.05.2023 16:08 0

Dříve bavili diváky na velkých stadionech v nejvyšších soutěžích. Nyní, po vrcholu kariéry, se dále udržují v kondici a na různých úrovních si stále chodí kopnout. Nebo jde o známé osobnosti, ať už hokejisty, zpěváky či moderátory. Několik desítek známých jmen na fotbalunas.cz sledujeme. Komu se nejvíce dařilo o uplynulém víkendu?

Reportáž

Souboj pravdy svazoval nohy


Soubojem o šest bodů byl nedělní zápas dvou sestupem ohrožených týmů - SK Křičeň se Sokolem Roveň. Více šancí měli domácí, i tak ovšem zápas svou kvalitou odpovídal nevlídnému počasí. Kanonýr domácích Daniel Biath se vrátil po dvouzápasové absenci (tříslo), jeho gólový příspěvek však na víc než na remízu 1:1 nestačil.


Celostátní článek

NEJ VÍKENDU: O nejvyšší výhru se podělily dva týmy. Oba vyhrály o osmnáct branek

17.05.2023 15:44 0

Co zajímavého se událo o víkendu na fotbalové mapě České republiky? Máme za sebou další stovky a stovky zápasů, na fotbalunas.cz vám z těchto duelů servírujeme to nejzajímavější! Kdo je za víkend králem střelců republiky a kde odcházeli hráči s ostudou

Celostátní článek

V minulém kole se tipéři předvedli! Odešlete své tipy na utkání i vy

17.05.2023 13:23 0

Vždy od úterý mohou uživatelé fotbalunas.cz tipovat výsledky nadcházejícího kola. Některým tipérům se dokonce povede odhadnout celé kolo určité soutěže bez jediného zaváhání. A právě takové odměňujeme. Každý, kdo v daném měsíci odešle bezchybný expert tip, se dostává do měsíčního slosování o ceny! 

Reportáž

Přímý souboj o druhou příčku neměl vítěze


V přímém souboji o druhou příčku Okresního přeboru Pardubic přijelo holické béčko na půdu Spartaku Sezemice. Přestože domácí dvakrát vedli, nakonec dohrávali v deseti a byli spokojení s bodem. Největší radost z výsledku tak měli asi v Přelouči, protože ani jeden z dotírajících celků nebral plné tři body.


Celostátní článek

Rozhodčímu vytrhl kartu, několikrát ho udeřil a začal ho nahánět po hřišti. Ten si nakonec volal na pomoc policii

16.05.2023 08:49 0

Zápas Novosedlic a Strupčic v ústecké I.B třídě měl velmi bohatý průběh. Nejenže padlo sedm branek a tři červené karty, ale nakonec se duel ani nedohrál. Rozhodčí zmínil, že domácí hráč mu vytrhl kartu z ruky a začal ho nahánět po hřišti...

Celostátní článek

Jak dopravit domů, nainstalovat a nastavit nový televizor? Odborník radí, co nepodcenit

15.05.2023 20:34 0

Hodláte si pořídit rozměrný televizor? Vybrali jste si LCD, tenounký OLED nebo laserovou TV? Pak byste měli začít přemýšlet, jak ho odvezete nebo zda je použitá přepravní služba natolik spolehlivá, aby to zvládla. Ať je to jak chce, pár věcí se opět vyplatí vědět předem. Zeptali jsme se odborníka ze společnosti Hisense, která se stala na našem webu partnerem Sestavy kola. Od Hisense můžete na fotbalunas.cz vyhrát parádní ceny!

Reportáž

Linha? Homba? Kdepak! Martin Vohralík


Přelouč přijela do Újezdu s formou jako bič. Ve hře bylo hodně. Hosté si tímto zápasem mohli pojistit první místo tabulky a odskočit tak svým pronásledovatelům. Ve šlágru kola se červenalo a zahazovaly penalty, na konci zápasu však byli spokojenější domácí, kteří se posunuli s minimální ztrátou na 4.místo tabulky. Hrdinou utkání se stal dvougólový Martin Vohralík.


Celostátní článek

Dusno ve Zbuzanech! Hráči nenastoupili k zápasu a jdou proti vedení. Majitel jejich tvrzení označil jako lživá

15.05.2023 09:42 0

V neděli mělo být na programu třetiligové utkání mezi rezervou Viktorie Plzeň a Zbuzany. Jenomže Zbuzanští na utkání nedorazili - místo toho hráči A týmu adresovali na FAČR dopis, kterým vysvětlují, proč přistoupili ke kroku zápas bojkotovat. 

Reportáž

Divočina v Býšti neměla vítěze


SK Býšť potřebuje body jako sůl, aby se zachránil v Okresním přeboru. V domácím prostředí se domácím v posledních zápasech dařilo, když se jim povedlo zaskočit i holické béčko. Aktuální dobrou formu přijely prověřit Pardubičky a výsledkem byl zápas jako na houpačce. Nejprve 2:0, pak 2:4, nakonec remízu 4:4 zachraňoval v nastavení špílmachr Jakub Jirásek.


Reportáž

Křivka pálil ostrými


Krutá porážka postihla Sokol Rohoznici v utkání v Ostřešanech. Přestože měli její hráči opticky více ze hry, drtivou sílu ukázala produktivita domácího AFK. Hattrickem se blýskl Vlastimil Křivka, který již letos nastřílel 14 branek.


Reportáž

Po bezbrankovém poločase gólová smršť Mateřova


V oslabené sestavě hrající Mikulovice dokázaly držet s Mateřovem krok pouze do půlky. Pak spustili hosté gólovou smršť a celkem čtyřikrát dokázali odčarovat kouzlo domácího brankáře Těšínského. Toho zastínil jeho kolega na druhé straně - Oleksii Svichkar, kterému sebral čisté konto pět minut před koncem Kříž.


Reportáž

V námořní bitvě Torpedo těsně minulo Titanic


V dopolední námořní bitvě sahalo poslední Torpedo Pardubice v Srchu po bodu, nakonec však Titanic šest minut před koncem úspěšně doplul do vítězného přístavu. O výsledku rozhodl výstavním volejem Hráč 21.kola Tomáš Urbanec.


Celostátní článek

První televize od Hisense zná svého majitele! Který z Hráčů kola se může radovat?

12.05.2023 15:47 0

Jak už jistě dobře víte, novinkou roku 2023 je na webu fotbalunas.cz spolupráce s gigantem v oblasti výroby elektroniky, společností Hisense. Ta se stala partnerem Sestav kola, každý z vítězných hráčů ze všech sestav kola tak postupuje do měsíčního slosování o hodnotné ceny. Komu přibude doma nová televize z prvního losování? 

 

Reportáž

Zahradník na vše nestačil


V dohrávaném utkání 16.kola přijela do Pardubiček Rohoznice. Kvalitní, bojovné utkání ovládli domácí hráči, kteří si vypracovali velké množství šancí. Výsledek je díky dobré práci obrany a opět skvělému výkonu gólmana Zahradníka pro hosty milosrdný.


Rozhovor

Tomáš Urbanec (FC Titanic Srch): "Titaniku se poslední dobou hodně podobáme!"

Pardubický | Pardubice | Okresní přebor
Pardubický Pardubice 11.05.2023 20:01 0

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 21.kolo Pardubický  | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

Tomáš Urbanec (Titanic Srch) se stal nejlepším hráčem 21.kola pardubického Okresního přeboru.

Co mají společného parník Titanik se Srchem? Která hospůdka je v Srchu nejútulnější? A o co už několik let Tomáše marně prosí dáma jeho srdce? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v Rozhovoru s hráčem 21.kola Okresního přeboru Pardubic.

Článek

Nebezpečný Melc neměl s Mikulovicemi štěstí

11.05.2023 10:51 0

Nejnebezpečnějším mužem Rovně pro obranu Mikulovic v zápase 21.kola Okresního přeboru Pardubic byl jednoznačně kapitán domácího celku Václav Melc. V několika šancích ukázal, že jeho doménou jsou zejména hlavičkové souboje. V malé ale pěkné fotogalerii z dílny Mirka Pýchy se můžete na několik jeho momentů podívat. Bohužel pro Roveň byla v neděli branka Ondřeje Těšínského zakletá.

Reportáž

Střelecký půst Křičně pokračuje


Křičeň se v posledních zápasech střelecky trápí. V Pardubičkách 0:5, doma s Mikulovicemi 0:3 a pak jediný gól v Přelouči při prohře 1:2. Zablýskalo se na lepší časy? Bohužel ne, Spartak Sezemice v dohrávce 16.kola vyloupil křičeňský hrad a výsledek 0:4 signalizuje velké potíže.


Reportáž

Souboj těch, co nemají body na rozdávání


Torpedo přijelo do Býště s vizí dotáhnout se na svého soupeře v tabulce. Jeho šance však zhatil ofenzivní obránce Kolín a Torpedo tak ještě stále nedokázalo vyhrát v jarní fázi soutěže.


Celostátní článek

Na hokejovém mistrovství bude úspěšný brankář chybět. A tak se stal rozhodčím!

09.05.2023 23:34 0

Čtyřiatřicetiletý Jakub Kovář je jedním z nejúspěšnějších hokejových brankářů posledních let. Nyní chytá za Spartu, předtím prožil úspěšné sezóny v KHL, je několikanásobným reprezentantem. Písecký rodák o víkendu podpořil zajímavou kampaň na podporu náboru nových rozhodčích a odmával zápas okresního přeboru.

 
Celostátní článek

Květnová soutěž s tipovačkou se rozjela. A hned se našli první bechybní tipéři

09.05.2023 23:12 0

Vždy od úterý mohou uživatelé fotbalunas.cz tipovat výsledky nadcházejícího kola. Některým tipérům se dokonce povede odhadnout celé kolo určité soutěže bez jediného zaváhání. A právě takové odměňujeme. Každý, kdo v daném měsíci odešle bezchybný expert tip, se dostává do měsíčního slosování o ceny! 

Celostátní článek

HVĚZDY V PRALESE: Trosečník Švancara skóroval, stejně jako zpěvák Dyk. Kam se ale hrabou na Kollera!

09.05.2023 22:43 0

Dříve bavili diváky na velkých stadionech v nejvyšších soutěžích. Nyní, po vrcholu kariéry, se dále udržují v kondici a na různých úrovních si stále chodí kopnout. Nebo jde o známé osobnosti, ať už hokejisty, zpěváky či moderátory. Několik desítek známých jmen na fotbalunas.cz sledujeme. Komu se nejvíce dařilo o uplynulém víkendu?

Celkový počet: 2076

Nejnovější diskuze

R. Hlaváček 21:26 26.5.2023 Tip: výhra domácích Srch
R. Hlaváček 21:26 26.5.2023 Tip: remíza Roveň - Rohoznice
R. Hlaváček 21:26 26.5.2023 Tip: výhra hostů Holice
R. Hlaváček 21:26 26.5.2023 Tip: výhra hostů S. Mateřov
R. Hlaváček 21:26 26.5.2023 Tip: výhra hostů Pardubičky
R. Hlaváček 21:26 26.5.2023 Tip: výhra domácích Ostřešany
R. Hlaváček 21:26 26.5.2023 Tip: výhra hostů Újezd
V. Likeš 15:12 25.5.2023 Tip: výhra domácích Semín
V. Likeš 15:12 25.5.2023 Tip: výhra hostů Rybitví
V. Likeš 15:12 25.5.2023 Tip: výhra hostů St. Čívice
V. Likeš 15:12 25.5.2023 Tip: výhra domácích Kojice
V. Likeš 15:12 25.5.2023 Tip: výhra hostů Řečany
V. Likeš 15:12 25.5.2023 Tip: výhra hostů Jankovice
V. Likeš 15:11 25.5.2023 Tip: výhra hostů Dříteč
V. Likeš 15:11 25.5.2023 Tip: výhra hostů Popkovice

Zobrazit další diskuze

Zpět na Pardubický kraj