11.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Spěvák zajistil Rohoznici cenný bod

17

Pro Titanic Srch je Sokol Rohoznice oblíbeným soupeřem, se kterým pravidelně plně boduje doma i venku. Tentokrát se ale hosté vzepřeli roli obětního beránka a v závěru po přesném přímém kopu Spěváka brali bod za remízu 2:2.

Brzký gól Mlynky určil směr utkání

Hosté z Rohoznice přijeli do Srchu především zodpovědně bránit a pokusit se hrozit z rychlých protiakcí. Rychlé hráče Malinského a Petránka k tomu mají jako stvořené. Opět pěkná návštěva téměř sta diváků dlouho viděla, že jim tato taktika vychází.

Jako bonus byla pro hosty 10.minuta, kdy se pěknou střelou z hranice vápna prosadil Mlynka - 0:1.

Domácí v sestavě s oběma největšími esy - Maivaldem a Rolinkem - tlačili, byl aktivní na balónu, ovšem k ničemu zářivému to nevedlo. A když nedošlo k proměnění dvou nadějných šancí v závěru poločasu, šel do kabin s radostným úsměvem hostující brankář Matěj Zahradník.

Spěvák ukázal svou techniku

Hostům betonová defenzíva dlouho vycházela, dopředu se takřka nevydávali a čekali, zda se jim povede nadějné vedení udržet.

Nepodařilo, domácí Titanic byl za svou trpělivou mravenčí práci odměněn dvěma góly v krátkém časovém rozmezí.

Nejprve se v 73.minutě po rohovém kopu prosadil stoper Trupl a v 79.minutě strhnul vedení na stranu domácích Sršňů Tomáš Urbanec s notným přispěním odrazu od soupeřova hráče - 2:1.

Na Rohoznici, která nastoupila ve slušivých oranžových dresech, se ale nakonec přece jen usmálo štěstí. Po jednom z rychlých brejků došlo k faulu domácí obrany, k přímému kopu se postavil tradiční rohozenský exekutor Antonín Spěvák a nedal Mičjanovi šanci - 2:2.

Srch se tak s Rohoznicí o body rozdělil a oba týmy tak symbolicky naznačily, že patří do klidného středu letošní tabulky.

Sokol Rohoznice
Antonín Spěvák, záložník: "Myslím si, že remíza byla zasloužená. Srch byl lepší na balónu, ale v koncovce tak úspěšný nebyl. Od nás to byl dobrý týmový výkon!"