3.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

--

--

Litice hrály přes dvacet minut proti devíti, svou ztrátu z prvního poločasu ale nesmazaly

13

Po první třetině zápasu by si asi málo kdo troufl o výsledku utkání pochybovat. Litice se ale nevzdaly a po dvou červených kartách pro hosty ve druhém poločase sahaly po vyrovnání, kterého se ale nedočkaly, a tak si všechny body odvezla přes dvacet minut v devíti bojující Košutka.

Košutka jela do Litic s cílem potvrdit roli mírného favorita a byla to právě ona, která jako první otevřela v 18. minutě skóre utkání po zakončení Huy Nguyen Xuana. Než se domácí hráči stačili vzpamatovat, skončila v jejich síti další střela, tentokrát od Jana Chaloupky ve 23. minutě. Skvostnou devítiminutovku hostů dokonal druhou brankou v zápase Huy Nguyen Xuan. V tu dobu to s domácím týmem nevypadalo dobře. Jiskru naděje ale přeci jen vykřesal v 37. minutě Voves

Litickou honbu za vyrovnáním podpořil červenou kartou hostující brankář Frýdl, když přerušil jako poslední hráč rukou mimo pokutové území šanci domácích. Za chvílí se na straně Košutky červenalo podruhé. Druhou žlutou kartu obdržel Kastl a hosté šli do devíti. Nedisciplinovanost ze strany Košutky byla potrestána skoro ihned. V 71. minutě přiblížil Litice k vytouženému prvnímu bodu v sezoně Vacek. Pak ale přišla nejspíše zlomová chvíle utkání. Inkasovaná branka v 80. minutě od oslabeného soupeře dost možná stála domácí body. Slibný náskok zařídil Jakub Chaloupka. V závěru ''jen'' sedmiminutového nastavení už zvládly Litice jen zkorigovat výsledek na 3:4 po brance Blovského v 93. minutě.

TJ Plzeň-Litice
Pavel Vacek, hráč: Zápas se hrál bohatý na šance, kde oba týmy po celý zápas měli spousty gólových možností. Jedinou kaňkou byl výkon arogantního rozhodčího Kostelníka, který chvátal na pivo, jelikož při červených kartách a zranění domácího útočníka Horna se nehrálo cca 20min, rozhodčí utkání zkrátil tím, že argumentoval, že ON určuje, jak dlouho se hraje.... gratulace na Košutku.

M. Horn [-] - A. Hanzlíček [-] , L. Kindl [-] (64. M. Forman [-] ) , T. Voves [-] , P. Vacek [-] , V. Liška [-] (80. D. Blovský [-] ) , M. Horn [-] (88. J. Beneš [-] ) , F. Vajskebr [-] , L. Fořt [-] , O. Boháček [-] (80. V. Liška [-] ) , J. Krejčí [-]