8.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Strmilov díky skvělé druhé půli porazil Novosedly

19

Fotbalisté Strmilova v rámci 8. kola Okresního přeboru porazili na domácí půdě Novosedly 4:1. Po opatrné první půli a jediné brance Dohnala patřil nástup do druhého poločasu aktivnějšímu Strmilovu, na další branku se ale čekalo až do 62. minuty když se prosadil Procházka. Vedení domácích navýšil Kubíček. Za hosty sice snížil Trachta, ale poslední slovo měli domácí, jmenovitě Nořínský, který vstřelil čtvrtou branku svého týmu. Strmilov vyhrál posedmé v letošním ročníku a setrvává na čele soutěže. Novosedly jsou na opačném místě tabulky.

Jedinou branku poločasu vstřelil Dohnal

Celkový výsledek je opět velmi jasný, ale vedení se nerodilo lehce. Strmilovští hráči první poločas hosty nepustili k ničemu. Ale i přesto to moc koukatelný fotbal nebyl. Kazily se nahrávky a chyběl větší pohyb. Prvního gólu se domácí dočkali ve 31. minutě, kdy si Tomáš Dohnal naběhl nehlídaný na dlouhý aut a bezchybně zakončil - 1:0. Do konce poločasu už se nic dalšího nestalo.

Strmilov bere další tři body

Druhý poločas byli hosté o něco málo aktivnější, ale obraz hry byl skoro pořád stejný. Herně se opravdu nedařilo, ale góly padaly. V 62. minutě se prosadil František Procházka, který si našel odražený balón a prostřelil gólmana - 2:0. V 75. minutě se krásnou střelou z dálky prosadil Jan Kubíček - 3:0. Alespoň tahle paráda potěšila oko fanouška. Netrvalo to dlouho a hosté snížili gólem Lukáše Trachty - 3:1. Podařilo se jim to samé, co domácím při první brance. Další průběh přinesl velké množství šancí pro domácí, protože hosté svou obranu hodně otevřeli. V 83. minutě na konečné skóre 4:1 upravil Lukáš Nořinský po nesobecké nahrávce od Murzaca, když šli dva na jednoho. Tento gól víceméně zápas ukončil, výsledek byl jasný a nic dalšího už nepřišlo.