1.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

Vodňany pod novým koučem začaly úspěšně. Domácí jsme ale přehráli, litují v Kamenném Újezdě

42

Vodňany se po úspěšné sezóně rozešly s hrajícím koučem Jaromírem Plockem, kterého na pozici hlavního trenéra nahradil Jan Buchtele.

FK Vodňany
Tomáš Vokatý (hráč): Zápas s Kameňákem jsme začali dobře. Na míči a i v pohybu jsme byli lepší. To vyústilo k faulu na straně šestnácky, odkud to Standa trefil parádně a oslavil tak narození dcerky. O chvíli později si vzal Jarda míč uprostřed hřiště, prošel mezi dvěma obránci a za vápnem přesnou střelou zvýšil na 2:0. To nás asi uspokojilo a polevili jsme. Hosté se dostali víc do hry a v prvním poločase snížili na 2:1. Druhý poločas už v takovém tempu nebyl. Bylo vedro a na hře se to podepsalo, na naší teda určitě. Hosté drželi míč a pár šancí si vytvořili. My mohli z brejků dát ještě gól, ale ani já a ani Kája Kukla lobovat neumíme a tak zápas skončil pro nás šťastněji a body jsme si doma uhráli. Chtěl bych taky poděkovat rozhodčím, kteří zápas vedli velmi dobře!

TJ Sokol Kamenný Újezd
Martin Špát (hráč): Úvod patřil domácím, kteří byli častěji na balonu. Vyložená šance k vidění sice nebyla, ale přesto Vodňany odskočily na 2:0 (gól z přímého kopu a střela zpoza šestnáctky po naší laciné ztrátě). Brzy se nám podařilo snížit a od té doby jsme v zápase byli lepší my. Celý druhý poločas jsme drželi balon, domácí si v podstatě vůbec nezahráli. Po závěrečném hvizdu bylo vidět, že si oddechli a že jsou rádi, že zápas mají za sebou. Šance na vyrovnání i otočku v zápase jsme měli, je to škoda. Prohrát jsme si nezasloužili. I když je pravda, že kdyby domácí využil jeden ze dvou ojedinělých brejků a odskočili by znovu na dvě branky, možná by byl vývoj utkání jiný. Odjíždíme s hlavou vztyčenou, Vodňany jsme přehráli a je jen naše chyba, že jsme výkon a šance nepřetavili v góly či body. Z toho se musíme poučit. Ale takový je někdy fotbal.