--

--

--

--

Luby se třetí penaltou v barážovém dvojzápase zachraňují, "Nedokážu pochopit výběr rozhodčích na tak důležitá utkání," hodnotil utkání chotěšovský trenér Multrus

98. J. Matějka (p.)
2

Odvetný zápas Lubů a Chotěšova dospěl až do prodloužení. V něm kopali domácí penaltu - ve dvojzápase již třetí. A jelikož Jiří Matějka proměnil i svůj třetí pokus ze značky pokutového kopu, mohou Luby slavit záchranu. Naštvání na hlavního rozhodčího neskrýval po utkání hostující trenér Multrus.

První poločas byl vyrovnaný, dalo by se říct, že lehkou převahu měli hosté z Chotěšova. Se šancemi se ale na obou stranách šetřilo, a tak nebylo divu, že se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas patřil naopak spíše domácím hráčům. Opět ale minimum šancí zapříčinilo nerozhodný bezbrankový stav, a tak se šlo do prodloužení.

V tom už se diváci gólu dočkali. V hostujícím vápně byla trefena ruka jednoho z obránců, za kterou nařídíl rozhodčí penaltu. Jiří Matějka už se trefil z penalty dvakrát v prvním zápase. Nemýlil se ani v odvetě, a Luby tak chvíli po začátku prodloužení vedly. Chotěšovští měli šance ke srovnání výsledku. Dvě z nich ale skončily pouze na tyči. Naopak gólovou pojistku mohli přidat domácí. Centr Pivoňky propadl až za záda gólmana Vacka. Radost ale překazil zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Domácí to ale mrzet nemuselo. Po výhře 1:0 zachraňují 1.A třídu, kterou si zahrají i v následujícím ročníku. Naopak sympatický výkon Chotěšova na postup nestačil.

TJ Start Luby
Radek Pikhart, trenér: První půle byla z naší strany taková nervózní až ustrašená, pak jsme se postupně zlepšili. Ve druhé půli jsme získali herní převahu a v prodloužení jsme to korunovali gólem. Sice z penalty za nastřelenou ruku, ale vyplynulo to z nějaké naší převahy. Pak jsme dali ještě druhý gól, který nechápu, jak nám nemohli uznat. To bylo po trestném kopu, když tam prolétl centr malým vápnem do brány. Prý ofsajd, který nemohl být ani náhodou. Soupeř byl jinak dobrý, myslím, že by se v A třídě neztratil. Oba zápasy byly velice vyrovnané.

TJ Chotěšov
Jiří Multrus, trenér: Dlouho jsem přemýšlel, zda tímto vyjádřením neuškodím celému týmu, ale rozhodl jsem se napsat věci tak, jak jsou. Nebudu skrývat, že cítíme obrovskou křivdu, potom, co se stalo v prvním kole baráže o 1.A třídu a tím myslím to, že proti nám byly nařízené 2 pokutové kopy na domácím hřišti, jsme jeli na odvetu do předem avizovaného ,,nepřátelského prostředí." Už v týdnu jsem obdržel několik telefonátů od známých i neznámých osob, ale všechny měly společné téma a to, že se máme na co těšit. I přesto jsme byli motivováni jasným cílem a jeli jsme do Lub vyhrát. První poločas bylo víceméně vše v pořádku, my jsme měli více ze hry a téměř celou dobu drželi míč, bohužel se nám ale nepodařilo nějak výrazněji ohrozit branku. Soupeře jsme ale k ničemu nepustili a věřili jsme, že ve druhém poločase dokážeme skóre obrátit v náš prospěch. Bohužel nám tyto plány překazil výkon rozhodčího, již na konci prvního poločasu měl být vyloučen domácí hráč Pikhart, který na polovině hřiště nalítl do našeho útočníka s nohou napřed, rozhodčí k němu dokonce běžel s rukou v kapse a držel žlutou kartu, kterou nakonec nevytáhl, jelikož by byla už druhá. Trenér domácích téměř ihned reagoval a zmíněného hráče vystřídal. No a pak přišel koncert v podání hlavního rozhodčího. Od začátku druhého poločasu pískal jednoznačně v náš neprospěch, do jisté doby jsme to nějakým způsobem byli schopni vstřebat, ale co je moc, to je moc. V průběhu druhého poločasu už jsme ten nátlak nevydrželi a jak už to ve fotbale bývá, soustředili jsme se více na výkon rozhodčího, než na ten svůj. Vrcholem tohoto divadla byla další nařízená penalta v náš neprospěch, opět po ruce bránícího hráče, kterou měl u těla, před sebou a tento zásah nijak neovlivnil následný směr nebo pohyb míče, nutno zdůraznit, že to byl několikátý pokus domácích nastřelit ruku bránících hráčů a v tomto případě dokonce míč letěl směrem od naší brány. To ale pan rozhodčí Kraus nemohl vidět, protože byl v tu chvíli zhruba 20 metrů od incidentu a náš hráč byl k němu zády, takže v životě nemohl vidět, co se stalo. To ale neměnilo nic na tom, že pískl do píšťalky ihned potom, co se domácí dožadovali penalty. Ten moment byl zdrcující pro celý tým, samozřejmě i vzhledem k tomu, kdy na sebe domácí pokřikovali: ,,víme co máme dělat." Bohužel už jsme nedokázali vyrovnat, i když jsme nastřelili dvě tyče a byli určitě aktivnější. Upřímně doufám, že výkon tohoto rozhodčího bude řešen více, než moje červená karta, protože to, co předvedl, jak se nad námi všemi povyšoval a jak dokázal doslova zmanipulovat barážové utkání, kterému přihlíželo tolik lidí, je doslova k pláči. To vše ve svých 22 letech? Osobně se bojím, kam se fotbal s těmito lidmi dostane.  Kdo tam byl, určitě semnou bude souhlasit. Tohoto člověka, pana Jana Krause už nechci na hřišti potkat. Snažili jsme se a makali jsme celou sezonu, abychom se pak dočkali tohoto divadla. Tím myslím ve dvou barážových utkáních tři obdržené góly a to ze tří penalt. Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu za skvělý výkon a obrovskou odhodlanost. Na konci dne jsem to byl já, kdo své emoce neudržel a byl vyloučen. Řeknu to jednoduše, s tímto jsem se za 25 let ve fotbale ještě nesetkal a zároveň ani nedokážu pochopit výběr rozhodčích na tak důležitá utkání.

V. Hromada [-] - H. Pikhart [-] (36. Š. Tomaka [-] ) , J. Cole [-] (120. D. Vozka [-] ) , M. Vejskal [-] (110. F. Sýkora [-] ) , J. Matějka [-] , V. Petrželka [-] , J. Holý [-] , P. Čipera [-] , L. Marek [-] , V. Řeřicha [-] (61. M. Pivoňka [-] ) , V. Koželuh [-]