5.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Roztoky doplatily na gólovou neproduktivitu + FOTO

21. M. Pudil , 45. P. Maršík , 50. J. Klouda (vl.) , 72. P. Maršík - 1. T. Sova , 12. A. Kříž , 34. A. Kříž , 88. M. Kratina
0

V minulém kole si oba dva týmy vedly stejně. Roztoky prohrávaly v poločase 0:2 a zápas proti Branovu prohrály 4:2. Srbeč hostila Pustověty, poločas i konečný výsledek byl stejný, prohra 2:4 (0:2). Dalo se tedy očekávat utkání, ve kterém budou chtít oba týmy bodové manko napravit.

Hosté využili téměř všech brankových příležitostí

Kdo přišel na utkání později, neviděl první branku Srbče. Branka padla v 1. minutě, po chybě domácí obrany, Tomáš Sova svou pozici využil a otevřel stav utkání - 0:1. Roztoky se snažily co nejdříve vyrovnat, a otočit nepříznivý stav utkání ve svůj prospěch. Přicházela šance za šancí, ale vstřelit gól nedokázaly. V 8. minutě domácí nedokázali ani na dvakrát překonat brankáře Bartoňe. Hosté využili rychlý brejk, kdy Antonín Kříž po středové kolmici prostřelil roztockého brankáře a zvýšil tak na 0:2. I za tohoto stavu Roztočtí pokračovali ve své dobré hře, vytvářeli si spoustu pěkných kombinačních akcí, které však většinou končily v rukách hostujícího gólmana. Přišla 22. minuta, domácí kopali druhý rohový kop za sebou, Matěj Pudil se doslova položil do hlavičky a snížil na 1:2. O dvě minuty později zahrozili znovu hosté, kdy se ke střele proti noze dostal Karel Kratina. Střele chyběla přesnost a míč skončil nad brankou. Opět přichází přehlídka neproměněných šancí ze strany domácích hráčů. Zakončení ale stále vázne. Hráči Srbče využívá po většinu utkání rychlých brejků, se kterými si roztocká obrana poradila. Ve 33. minutě ale při rychlém protiútoku hostů chyboval brankář Laštovka a fauloval Michala Kratinu. Penaltu proměnil Antonín Kříž a zvyšuje tak na 3:1. O pět minut později se střelec poslední branky dostal k zakončení přízemní střelou, té však stála v cestě branková konstrukce. Dvě minuty před koncem prvního poločasu si domácí vytvořili znovu pár slibných šancí. Nejprve pěkný kombinace Petra Maršíka s Matějem Pudilem, balón ale sebral pěkným zákrokem gólman Bartoň. Dvě minuty na to Matěj Pudil pěkně zatáhl balón po lajně a přesným centrem našel Petra Maršíka - 2:3.

Roztočtí pokračují v neproměněných šancích, poslední slovo utkání má hostující Michal Kratina

V 50. minutě chybovala také obrana hostů. Martin Fikejz vyslal kolmicí Petra Maršíka, tomu hostující stoper balón sebral ale brankář si s malou domu neporadil a balón skončil vyrovnávající brankou - 3:3. Hned na to přišla pěkná střela Jana Bureše, která skončila ale pouze tyčí u branky hostů. Roztočtí pokračovali v pěkné kombinační hře, a v 68. minutě musel pěkným zákrokem přerušit jeden takový brankář Srbče. O 4. minuty později už ale překonán byl, kdy si Petr Maršík skvěle poradil s přesným centrem Pudila, a poslal svůj tým do vedení - 4:3. Až do 85. minuty se obrázek zápasu neměnil. Matěj Pudil do konce zápasu dělal srbčické obraně nemalé problémy ale bez gólového zakončení. Zvrat přišel v 89. minutě, kdy hosté na půlce po faulu rychle rozehráli na nabíhajícího Michala Kratinu a ten z 35 metrů zavěsil přímo do šibenice. Zajistil tím týmu Srbče bod za nerozhodný stav utkání 4:4

V penaltách zvítězil domácí tým 4:1

TJ Roztoky
Pavel Hruška, trenér: Myslím, že jsme byli po většinu utkání lepším týmem. Velikou škodou jsou nevyužité šance.

TJ Sokol Srbeč
Martin Kratina, funkcionář: Roztoky byly v zápase lepším týmem. Bohužel jsme si nechali utéct dvoubrankové vedení. Naše hra se otočila a my přestali hrát.

TJ Roztoky
O. Laštovka [-] (34. M. Hůla [-] ) - T. Krůta [-] , J. Kněžík [-] , Š. Masarovič [-] , M. Čermák [-] (59. P. Hruška [-] ) - J. Texl [-] , J. Bureš [-] (76. M. Vrábík [-] ) , M. Fikejz [-] , M. Kaplan [-] - P. Maršík [-] (81. J. Kos [-] ) , M. Pudil [-]

L. Bardoň [-] - J. Brož [-] , K. Kratina [-] , P. Čermák [-] (76. M. Hamáček [-] ) , J. Klouda [-] - V. Sýkora [-] (46. J. Eberle [-] ) , A. Kříž [-] , T. Sova [-] (70. T. Jung [-] ) , M. Cífka [-] (59. M. Suchý [-] ) - R. Ježek [-] , M. Kratina [-]

ŽK: 34. O. Laštovka - 41. J. Klouda , 75. M. Suchý .
Místo: T.J. Roztoky. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Vyhnanovský Milan - Pastor Jaroslav, Novotný Jiří (oba laici).