16.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

11

Na hřiště Dřítně zavítal tým ze Včelné. Čekal se zajímavý duel dvou týmu s vrchní poloviny tabulky. Na podzim se radovala Včelná, od té doby se ovšem Dříteň zlepšila a stoupá tabulkou.

Parýzek poslal domácí do vedení

Do utkání lépe vstoupili domácí. Byly aktivnější a působili hladovějším dojmem. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 13. minutě zahrávali domácí roh, který našel Šimona Parýzka, který poslal míč do branky. 1:0 Následně se utkání vyrovnalo a obě mužstva hráli pohledný aktivní fotbal nahoru dolu. Šance si vytvořili oba týmy, ale oba brankáři drželi své týmy. Ve 35. minutě se hosté dočkali srovnání po brance Ondřeje Polanského. 1:1 Vyrovnaný první poločas další branku nepřinesl a do kabin se šlo za stavu 1:1

Dvacetiminutová přesilovka domácích

V druhém poločase převzali otěže zápasu hosté. Jako v první půli Včelná, tak teď domácí Dříteň nechytila úvod druhého poločasu. Hodně ztrácela balóny a z kopaček nim zmizel klid. Následovala fáze hry, která byla spíše bitvou než fotbalem. Hodně faulů rozkouskovalo hru. Rozhodčí Granec měl co dělat, aby udržel oba týmy pod kontrolou. V 56. minutě poslal přesný centr Jordán, kterým našel Vladislava Adamovského, který poslal hosty do vedení. 1:2 Komplikace pro hosty nastala v 69. minutě, kdy byl vyloučen hostující střelec Jan Gruber. Hosté dohrávali o deseti. Včelná ukázala sílu týmu, když se jí pět minut po vyloučení podařilo vstřelit vítěznou branku. Krásně se prosadil Michal Jordán. Dál už se hrálo vyrovnané utkání, kde už se skóre neměnilo. Dříteň nedokázala využít více než dvaceti minutovou přesilovku a se Včelnou prohrála i podruhé v této sezóně.

SK Včelná u Českých Budějovic
Petr Křiváček (hráč Včelná): Od soupeře jsme tentokrát očekávali více, než v jakém světle se ukázala Dříteň na podzim u nás doma. Věděli jsme od začátku, ze to nebude lehký zápas. Bohužel do zápasu jsme vstoupili s chladným dojmem a také, že nás soupeř potrestal již ve 13. minutě z rohového kopu. Musím uznat, že právě rohové kopy jsou Dřítně velmi silná stránka. Následující minuty probíhalo utkání nahoru dolu. Šance si vytvořili obě mužstva, ale oba brankáři drželi své mužstvo. Oživení v nás probudilo až dědkovo gól na 1:1 a za tohoto stavu se šlo do kabin. Druhý poločas už byl více v naši režii. Domácí hodně ztráceli míč, hra byla víceméně rozkouskována z důvodu mnohých faulů. Klid na kopačky nám dal vedoucí gól našeho kapitána, když ho našel přesným centrem duch Jordán. V 70 minutě šli domácí do převahy z důvodu červené karty. Kluci se předvedli jako jeden velký tým a i v 10ti jsme dokázali skórovat krásným gólem. Musím poděkovat všem co byli na hřišti i mimo něj a hnali nás dopředu. Zasloužená výhra.

TJ Dříteň
M. Lébl [-] - P. Picka [-] , R. Petr [-] , J. Novák [-] , M. Strapáč [-] , J. Moudrý [-] , A. Zach [-] , J. Klimeš [-] , M. Pojer [-] , J. Hromada [-] , Š. Parýzek [-]

J. Žemlička [-] - J. Gruber [-] , O. Polanský [-] , F. Pauch [-] , V. Šálek [-] , D. Tondl [-] , M. Jordán [-] , K. Novák [-] , V. Adamovský [-] , T. Jordán [-] , P. Křiváček [-]

ŽK: 37. R. Petr , 39. J. Novák , 62. Š. Parýzek , 90. M. Dvořák - 41. O. Polanský , 53. F. Pauch , 53. V. Šálek , 77. D. Tondl . ČK: 69. J. Gruber .
Hráči zápasu: V. Adamovský , O. Polanský .
Počet diváků: 84. Rozhodčí: GRANEC Robert - KLIMEŠ Jaroslav (N), ZAJÍČEK Václav (N).