15.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

Rezerva Jankova naplno bodovala proti Rudolfovu B

14

První jarní víkend patřil opět fotbalu a Jankov B přivítal na hřišti v Dubném Rudolfov B. Jankov cítil možnost bodů a možnost přiblížit se klidným vodám tabulky.

Skvěle hrající Kocián otevřel skóre

Domácí na hřišti v Dubném vstoupili do zápasu proti Rudolfovu B skvěle. Hned v 7. minutě domácí zakombinovali a po přihrávce Maurera dostal míč na pravou stranu Marek Kocián, který obehrál protihráče a zakončil střelou pod břevno. 1:0 Jankov B byl během celého prvního poločasu lepším týmem a měl územní i herní převahu. V 10. minutě zamířil Prediger pouze těsně vedle. Po prvním gólu byl při chuti Kocián. Ve 21. minutě střílel z vápna pouze do rukavic brankáře Beránka. Ve 27. minutě se dostal k další střele, kterou gólman pouze vyrazil, nejrychleji zareagoval Matěj Maurer a dopravil ho do sítě. 2:0 Druhou branku mohl přidat Maurer z přímého kopu z pětadvaceti metrů, ale brankář jeho střelu dokázal vyrazit a poradil si i s dorážkou Predigera. Hosté se během první půli prakticky jen bránili a ojedinělou šanci si vytvořili v závěru, kdy střelu Čížka domácí brankář Brůha, bez problémů zneškodnil

Domácí drama nepřipustili

Do druhého poločasu vstoupil lépe hostující tým. Jankov jako by zůstal v kabině, byl brzy potrestán. V 52. minutě se k přímému kopu postavil Jan Justin, který zakroutil míč k tyči, od které se odrazil do branky. 2:1 Pověstná Czaplárova past opět strašila domácí fanoušky. Hráči se však nezalekli a rychle se vzpamatovali. Skvěle hrající Marek Kocián si vzal balón a po krásné individuální šanci uklidil míč do branky. Domácí se vrátili do herní pohody a drželi otěže zápasu. V 65. minutě definitivně rozhodl stoper Tomáš Cícha, který vytáhl balón a technickým lobem překonal vysoko postaveného Beránka. 4:1 Korigovat skóre se snažil ještě jednou Justin, ale jeho střelu skvěle spacifikoval Brůha. Jankov už si zbytek zápasu pohlídal a získal zasloužené tři body.