10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Přestřelka v Kunžaku, Stará Hlína neudržela náskok a remizovala 3:3

27

Hodně zajímavý zápas se hrál v sobotu odpoledne v Kunžaku. V 10. kole Okresního přeboru zde domácí hostili druhou Starou Hlínu. Lépe vstoupili do střetnutí hosté, kteří po trefách Hrbka a Bendy vedli 2:0. Druhé půle pak vyšla lépe pro změnu Kunžaku, který třemi trefami otočil nepříznivý výsledek. V závěru vyrovnal hostující Širhal a stanovil výsledek na konečných 3:3.

Hosté po poločase spokojenější

V sobotu 22.10.2022 zavítala Stará Hlína k dalšímu mistrovskému utkání do Kunžaku. Celý první poločas se odehrával jen na domácí polovině. Hostující celek zcela diktoval tempo hry a vytvářel si jednu gólovou šanci za druhou. To co starohlinští hráči dokázali zahodit bylo až neuvěřitelné. Z možná deseti tutových (1000 procentních) šancí dokázali hosté vyprodukovat zásluhou Jana Hrbka a Miroslava Bendy POUZE dvě branky. Domácí zahrozili ke konci první půle, když Sulimenkův trestný kop k tyči zneškodnil brankář Žižka. Tudíž se šlo do kabin s vedením 2:0 pro hosty.

Domácí otočili nepříznivý výsledek a Stará Hlína zachránila bod v poslední minutě zápasu

To co se odehrálo druhý poločas asi nikdo nečekal a ještě dnes to starohlinským šrotuje v hlavě. Hned ve 47. minutě se domácí Tomáš Mašek, po hrubé chybě hostí, dostal pohodlně ke gólu a do prázdné branky snížil stav na 1:2. Poté se odehrával podobný scénář jako v prvním poločase, kdy hostující hráči zahazovali jednu šanci za druhou. S celou řadou neproměněných tutovek se začala na hostující hráče vkrádat nervozita a hra se začala zadrhávat. V 73. minutě dokázali domácí vyrovnat, když se po nedůrazu hostující obrany dostal ke střele Tomáš Mašek a pěkným obstřelem podruhé v zápase skóroval. Hostující nadále dobývali branku soupeře, ale tragická koncovka pokračovala. To se jim v 84. minutě vymstilo. Domácí útočník Kiril Reznychenko si našel dlouhý míč za obranu a svůj únik dokázal přetavit ve vedoucí gól pro Kunžak. Hostující hráči zůstali jen nevěřícně stát a kroutili hlavou jak je to vůbec možné. I přesto to nevzdali a vrhli všechny síly do útoku. V 89. minutě se k odraženému míči dostal David Širhal a střelou k tyči zachránil pro hosty alespoň bod. Po této brance už nezbyl čas pro oba aktéry strhnout vedení na svou stranu a tak zápas skončil remízou 3:3.

Autor: Petr Dolejší

FK Stará Hlína
Petr Dolejší: V Kunžaku jsme zbytečně ztratili dva body. To co jsme nedokázali proměnit se jen tak nevidí. Ke vší úctě k soupeři, který z minima vytěžil maximum, jsme prostě měli vyhrát a to i vyšším rozdílem. Místo toho zachraňujeme v samém závěru bod. Naše neproměňování šancí, což nás trápí celou sezónu, se nám tentokráte vymstilo. Je potřeba tento zápas rychle hodit za hlavu a začít se soustředit na příští kolo, ve kterém doma přivítáme lídra tabulky ze Stráže.

TJ Kunžak
P. Kovář [-] - D. Bula [-] , P. Janák [-] , T. Mašek [-] , P. Jirků [-] , P. Hynek [-] , K. Loukota [-] , Y. Sulimenko [-] , L. Jirků [-] , Z. Eichler [-] , O. Fáber [-]

P. Žižka [-] - P. Šauer [-] , M. Šauer [-] , J. Meškan [-] , R. Jičínský [-] - J. Hrbek [-] , V. Hadač [-] , D. Širhal [-] , T. Maruška [-] - M. Vonka [-] , M. Benda [-]

ŽK: 61. Y. Sulimenko , 81. P. Kovář - 43. J. Meškan , 44. T. Maruška .
Hráči zápasu: T. Mašek - D. Širhal .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: JANOVSKÝ Tomáš - FISCHER Maxmilián, FERDAN Jiří (N).