4.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2022-2023

--

Včelná otočila zápas a je dál stoprocentní

19. R. Jánský , 26. J. Fiala - 28. F. Pauch , 47. F. Pauch , 62. J. Gruber , 72. F. Pauch , 72. J. Gruber , 90. M. Teringl
29

Utkání ve větrném Římově zvládli lépe hráči Včelné. Kteří, i přes slabší začátek a početnou marodku, dokázali utkání otočit a ze soupeřova hřiště si odvezli plný počet bodů.

Domácí dvakrát udeřili

Mužstvo Římova v sobotu odpoledne přivítalo na svém hřišti hráče SK Včelná. Domácí dávali v úvodních minutách hostujícím obráncům zabrat a už v 19. minutě slavili první branku. Po centru z přímého kopu, kterému předcházel faul na úrovni vápna, se trefil Jánský. Hosté mohli vzápětí srovnat, ale Chroustovský si neporadil se zpracováním Gruberova centru a ze slibné akce branka nebyla. Na druhé straně byla úspěšnost v zakončení vyšší. Ve 26. minutě se prosadil domácí Jakub Fiala a světelná tabule ukazovala 2:0. Dvoubrankové vedení domácích ovšem nevydrželo dlouho. Po obdržených brankách se Včelná rozhodla pro taktické střídání a na hřiště se dostal Včelenský “špílmachr” Polanský. Už o dvě minuty později hosté snížili stav na 2:1, když domácí brankář vyrazil Gruberovu střelu přímo před připraveného Paucha. Ten už se v dorážce nemýlil a doklepnul do prázdné brány. Do konce poločasu už se skóre neměnilo a do šaten se šlo za stavu příznivějšího pro domácí celek.

Včelná v druhé polovině otočila skóre

Hráči Včelné vlétli do druhé půle s úplně jinou energií než v poločase prvním a už ve 47. minutě srovnali stav utkání na 2:2, když domácího gólmana překonal opět Pauch. V následujících minutách došlo k ohrožení branky na obou stranách, bohužel bez gólu. Nejprve ve 49. minutě nastřelil Gruber tyč po rozehrávce trestného kopu. O pár minut později v minutě 53. hrozili na druhé straně domácí hráči. Střelu z voleje Křiváček pouze vyrazil před sebe a pokus o dorážku šel vysoko nad břevno branky hostů. Ke změně skóre došlo nakonec až v 62. minutě, kdy Gruberovi předložil Polanský balón před prázdnou bránu. Ten se nenechal dvakrát pobízet a obrat utkání byl dokonán. Následně Římovským začaly docházet síly a utkání se nadále odehrávalo v režii hostujících hráčů. 72. minuta utkání byla na góly plodná. První střelu Grubera ještě Kothánek pohotovým zákrokem vyrazil, ale na dorážku z Pauchovi kopačky už dosáhnout nemohl. 2:4 a hattrick pro Paucha. Okamžitě po rozehrávce Včelná získala míč a o další vstřelenou branku se postaral Gruber - 2:5. V minutě 74. neudržel domácí Martin Koupal nervy na uzdě a za svůj prohřešek byl s červenou kartou předčasně poslán do sprchy. O poslední kosmetickou úpravu skóre se postaral Teringl ze Včelné v úplném závěru utkání, kdy přesně umístěnou střelou překonal domácího gólmana a zvýšil konečný výsledek na 2:6.

TJ Sokol Římov
J. Kothánek [-] - D. Gajdoš [-] , R. Chyňava [-] , F. Šmíd [-] , M. Koupal [-] , R. Jánský [-] , V. Tarasov [-] , J. Šuhaj [-] , J. Fiala [-] , P. Crkva [-] , T. Carda [-]

SK Včelná u Českých Budějovic
J. Křiváček [-] - J. Gruber [-] , F. Pauch [-] , P. Chroustovský [-] , V. Šálek [-] , D. Tondl [-] , M. Jordán [-] , L. Černý [-] , T. Jordán [-] , V. Adamovský [-] , P. Křiváček [-]

ŽK: 35. D. Gajdoš . ČK: 74. M. Koupal .
Hráči zápasu: J. Gruber , F. Pauch .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: FEITL Jaroslav - FUXA Jaroslav (N), ZAJÍČEK Václav (N).