10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Plasy 4 góly v druhém poločase otočily zápas

51. M. Sudík , 62. P. Jílek , 64. J. Kala , 69. P. Jílek - 5. Z. Kasýk , 28. M. Hlous , 35. T. Janda (p.)
17

Plasy v domácím zápase proti Úněšovu předvedly hrůzostrašný první poločas, kdy inkasovaly tři branky. Po přestávce však na hřiště nastoupilo úplně jiné mužstvo a divácí byli svědky neskutečně rychlého obratu. Domácí tým během 18 minut vstřelil Úněšovu čtyři branky a zápas otočil. Plasy po výborném výkonu v druhé půlce získaly tři body a posunuly se na průběžné páté místo.

Hosté si vypracovali pohodlný náskok

Domácí se ani pořádně nerozkoukali a už prohrávali. V 5. minutě dobrou přihrávku obdržel hostující kanorýr Kasýk a vstřelil již svou sedmou branku v sezóně. Úněšov v prvním poločase dobře kombinoval a vypracoval si několik vyložených šancí. Domácí dělali zbytečné chyby a nedařilo se jim podržet míč. Ve 28. minutě se v dobré šanci objevil hostující Hlous a přesným zakončením překonal domácího brankáře podruhé. Ve 35. minutě se jeden z domácích hráčů provinil faulem v pokutovém území a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Janda a bezpečně penaltu proměnil. Úněšov podal v prvním poločase výborný výkon a do šaten se šlo za stavu 3-0 pro hosty.

Neskutečně rychlý obrat domácích

Domácí tým si v šatně zřejmě hodně věcí hlasitě vyříkal, protože do druhého poločasu vstoupilo zcela jiné mužstvo. Gólostroj odstartoval Sudík, který využil dobré pozice a snížil na 1-3. Plasy hrály s nasazením a velkým důrazem, což dělalo soupeři velký problém. V 62. minutě se po pěkné akci prosadil Jílek a už to bylo jen o dvě branky. Diváci se bavili a domácí tým se jim odvděčil dalšími góly. V 64. minutě se k míči dostal Kala a přesnou střelou vyrovnal na 3-3! V 69. minutě dokonal neskutečně rychlý obrat svou druhou brankou v zápase Jílek. Plasům se tak podařilo vstřelit čtyři branky během pouhých 18 minut. Úněšov byl zaskočený aktivitou domácích a na vývoj zápasu nedokázal reagovat. Druhý poločas přinesl i mnoho soubojů, po kterých padaly žluté karty. V 80. minutě obdržel druhou žlutou kartu domácí Országh a musel předčasně do sprch. V 89. minutě ho napodobil spoluhráč Kala a rovněž pro něj skončil zápas předčasně. Plasy po výborném výkonu v druhém poločase otočily zápas a získaly tři body.

TJ Sokol Plasy
Jiří Lauko, trenér: Dnešní zápas se mi hodnotí docela špatně, ale nakonec dobře. V první půlce jsme předvedli výkon hodný čtvrtý třídy a skóre 0-3 bylo zaslouženě pro hosty. V šatně jsme se museli seřvat a do druhé půle vyběhlo úplně jiné mužstvo. Moc si vážíme toho, že jsme v druhé půlce dali proti silnému soupeři čtyři góly. Za druhý poločas chci před klukama smeknout klobouk a moc jim poděkovat.