12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Mýtu vykřesal bod střídající Chvála, Liška zářil v závěru

28

Slavoj Mýto mělo před tímto zápasem nejvíce remíz (3), všechny se stejným gólovým rozdílem (1:1) a ve všech těchto zápasech jako první skóroval hostující tým. Zajímavá statistika se projevila i tento zápas, jen byla narušena pořadím střelců - první branku vsítili hráči Rapidu.

Rapid skóroval v prvním dějství z rychlé akce, do níž se dostal díky ukázkovému zisku míče zkušeného Nového. Roman Klekner následně vyslal středem hřiště za obranu Adama Kellicha , který vybíhajícího brankáře Vilda překonal střelou na zadní tyč.

Ve 40. minutě se domácí radovali podruhé, ale hlavičkující hráč Rapidu se nacházel v ofsajdu.

Hosté i přes velké množství šancí dokázali skórovat pouze jednou, a to po hodině hry, když se přesně prosadil střídající Richard Chvála. K němu se míč dostal přes celou šířku poté, co zkušený Štych získal v osobním souboji míč, který hned směřoval směrem nahoru.

Myto i přes minimum vyložených šancí mohlo v poslední minutě brát bank. Do stoprocentní gólovky se totiž dral Matěj Lenk, ale brankář Liška důležitý souboj o bod ustál.

SK Rapid Plzeň
Pavel Šimsa, trenér: V domácím zápase s Mýtem se nám nepodařilo bodovat naplno, takže z tohoto pohledu je to pro nás ztráta a vzhledem k průběhu zápasu taky. Myslím, že jsme asi vyjma 20 minut ve druhé půli byli lepší a měli jsme daleko víc šancí a nebezpečných situací než soupeř, který vstřelil svojí vyrovnávací branku po naší chybě v obraně. Pak měl ještě jednu 100% šanci ke konci druhé půle, když útočník Mýta šel sám na našeho golmana Lišku, který ale skvělým zákrokem šanci zlikvidoval. My jsme bohužel naše šance nevyužili a body se tak nakonec dělily, což vzhledem k průběhu zápasu určitě potěšilo více hosty z Mýta než nás. Co nás ale potěšilo, byl přístup našich kluků k zápasu, protože oproti zápasu ve Staňkově a doma s Vejprnicemi, jsme měli nasazení, chuť a zaujetí, což nám ve zmiňovaných zápasech chybělo. A určitě je plus, že jsme 4. zápas za sebou bodovali, byť jen bodíkem.

J. Liška [-] - M. Černický [-] , M. Jandík [-] , A. Kellich [-] (84. Š. Fikrle [-] ) , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] , R. Klekner [-] , V. Agapkin [-] , P. Řezníček [-] , D. Kořenek [-] , P. Nový [-]