1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Nováček na úvod vyhrál

51. T. Vávra (p.)
22

Kapličtí v roli nováčka hostili v pátek v podvečer soupeře z Mladého. Necelou hodinu před zápasem se z oblohy spustil vydatný déšť, který prakticky během celého zápasu neustal. Takže od kopaček s přibývajícími minutami více a více stříkala voda.

Jako první vážněji zahrozili domácí, ve druhé minutě poslal míč nad bránu střelou zpoza vápna Nowak. Hosté byli v prvním poločase docela zatažení před vlastní šestnáctkou a pokoušeli se o rychlé kontry. Po jednom z nich ve čtrnácté minutě našel König přihrávkou z pravé strany ve vápně Ludvíka, tomu však míč na kopačku nesedl ideálně a míč mezi tři nasměrovat nedokázal. V dalších minutách se více do zakončení dostávali Spartakovci, kteří měli míč častěji ve své moci. Křížná střela Mokoše mezi tři hostující tyče nemířila. V sedmnácté minutě po dorostenecké spolupráci a Nowakově přihrávce střílel znovu Mokoš, Pokorný míč dokázal zkrotit ve svých rukavicích. Hostující gólman si poradil i o chvíli později se Štrbačkovo střelou po zemi. Další střelecký pokus si na své konto připsali domácí v šestadvacáté minutě. Po rohovém kopu se ve vápně dostal k odraženému míči dostal Vávra, povedená křížná střela prolétla i díky teči těsně vedle levé tyče. Hosté odpověděli až o chvíli později nepříjemnou střelou Ludvíka, kterou si zkušený gólman Kuchař pohlídal. Pár minut před odchodem do kabin centroval z levé strany kaplický Pál, přetažený centr vrátil do ohně Kolek, pálil Vávra, míč se bohužel pro domácí mezi tři tyče nevešel. Domácí byli v prvním poločase o poznání aktivnějším týmem než jejich soupeř, ale skóre bylo bezbrankové. Do druhého dějství poslali trenéři nové tváře. Dvojí střídání hostů jejich hře prospělo. Hned v úvodu se hosté dostali do brejku, který přerušil bránící Štrbačka nedovoleně, hosté se dožadovali u hlavního arbitra červené karty, ale ten tasil žlutou. K nařízenému přímému kopu se postavil König, ale gólman Kuchař mohl zůstat klidný, míč skončil poměrně vysoko nad brankou. V 51 minutě na druhé straně po kombinaci byl ve vápně faulován Štrbačka Patrikem Irou a pískala se penalta. K balónu se postavil kapitán Tomáš Vávra a na umístěnou střelu k tyči gólman Pokorný nedosáhl – 1:0. Po inkasovaném gólu převzali hosté ve snaze vyrovnat iniciativu. V 53 minutě pálil z levé strany mimo Linhart. O chvíli později měli hosté asi největší příležitost na srovnání stavu, když si po autovém vhazování našel na vápně prostor k zakončení nepokrytý Václav König, ale střelou po zemi těsně minul levou tyč. O smazání manka se snažil i střídající Moudrý, ale tečovaná rána prolétla vedle levé tyče. Pak hosty dvakrát podržel gólman Pokorný. V 68 minutě se natáhl po povedené Kolkově střele a míč stačil vyrazit na rohový kop. Nedlouho poté Vávra našel přesným pasem rozběhnutého Pála, který se zprava dostal do zakončení pálil tvrdě na bližší tyč, Pokorný zasáhl šťastně stehnem. Čtvrthodinu před koncem pro změnu výhoda standardní situace pro Mládské fotbalisty. K míči se postavil Moudrý, povedenou umístěnou střelu stačil pozorný Kuchař vyrazit na rohový kop. Kaplický brankář si o několik minut později poradil i se střelou Schustera. Domácí se nesoustředili jen na bránění hubeného náskoku. V 83 minutě centroval od rohového praporku Nowak, střídající Jan Říha hlavičkoval na přední tyči nad branku. Na druhé straně si Kuchař pohlídal hlavičku Červeného. Tři minuty před koncem zase pro změnu Kapličtí v zakončení. Po rohu nepropálil hradbu těl před sebou Štrbačka a následná střela Vávry skončila nad břevnem. Hostům se ve zbývajících minutách jednogólové manko smazat nepodařilo, a tak z premiérového střetnutí nového ročníku vytěžila všechny tři body kaplická rezerva

Zdroj: Libor Granec