14.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Vodní stavby nestačily na Černice

5

Černice v roli favorita přivítali na vlastním hřišti jedenácté Vodní stavby. Předchozí střetnutí těchto dvou celků vyústilo ve výhru Vodních staveb 2:1 po penaltovém rozstřelu. Očekával se tedy zápas víc než vyrovnaný.

První půle – vyrovnaná bitva

Oba týmy, vědomi si toho, jak se vyvíjelo jejich předchozí střetnutí, dali do začátku zápasu všechno. Vodní Stavby si vytvořili hned několik dobrých gólových příležitostí, proměnit však ani jednu nedokázali. A jak říká přísloví, nedáš, dostaneš.

Domácí fotbalisté ne tolik výrazní se dostali po brance Jana Mastného z 34. minuty do vedení a zatlačili hosty na jejich polovinu. Rozhodující branku utkání ještě do konce poločasu vstřelil z trestného kopu Pavel Mastný.  Do kabin tedy odcházeli šťastnější domácí fotbalisté, kteří vytěžili z prvního poločasu maximum.

Dvě minuty rozhodli o bodech

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Vytvořili si hned několik brankových příležitostí a lepším pohybem nepouštěli hosty k ničemu. Na 3:0 zvýšil opět Pavel Mastný, a to už bylo s hosty zlé, o dvě minuty později se prosadil Jurij Pipaš a bylo rozhodnuto. Na konečných 5:0 zvyšoval v 88. minutě Lukáš Táborský. Hosté tak i přes sympatický výkon v prvním poločase odjíždějí s debaklem.

TJ Vodní stavby Plzeň
Vojtěch Syrovátko: Prvních 20-30 min byl k vidění bojovný a vyrovnaný zápas, kdy první velkou šanci si vypracovali Vodní stavby, bohužel jsme samostatný únik na brankáře neproměnili. Následně hosté otevřeli skóre a do konce zápasu nás zatlačili. Těsně před poločasem po krásně trefeném volném přímém kopu šli hosté do vedení 2:0. Druhý poločas byl již plně v režii domácích a zaslouženě vyhráli.