17.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

21. A. Bujok (p.) , 52. M. Valta , 57. F. Zitta , 65. F. Zitta , 84. F. Zitta , 89. M. Valta - 35. P. Krejsa (p.) , 90. P. Šebesta
21

Po zaváhání v předchozím kole Vacov nedopustil další ztrátu.

Hráčem zápasu je určitě Filip Zitta, který vstřelil hattrick.

SK Vacov
Marek Valta: Od začátku jsme byli hodně na balonu a soupeře nepustili skoro k ničemu. Hosté hrozili zejména z dlouhých nakopávaných míčů na urostlého Krejsu. První velkou šanci si vytvořili hosté kdy unikajícího útočníka fauloval ve vápně Zábranský. Penaltu, kterou kopal Hovorka však domácí brankář Láchyn skvěle vychytal. Následovala totožná situace na druhé straně kdy hosté faulovali Zittu. Penalty se ujal Bujok A. a střelou k pravé tyči překonal golmana Cehnic. Ve druhém poločase Vacovští přidali do tempa. První šanci proměnil Valta, kdy dorážel vyražený míč po trestném kopu Zitty. Třetí branku vstřelil Zitta hlavou po přesném centru od Valty. Čtvrtá branka padla po hezké kombinační akci a následném centru A. Bujoka z pravé strany na nabíhajícího Zittu, který prostřelil golmana hostů po zemi k pravé tyči. Pátým gólem završil Zitta hattrick, kdy po průnikovce od Roučky se za hranicí velkého vápna nemýlil a z pravé strany míč poslal přesně na přední tyč. Hosté poté snížili z brejkové situace na 5:2. Poslední branku utkání vstřelil Valta, kdy po krásné průnikové přihrávce od Zitty obešel brankáře hostů a skóroval do prázdné branky i přes křeč v levé noze a upravil tak skóre na konečných 6:2.

Sokol Cehnice
Jiří Prokeš ml.: V zápase jsme mohli jít brzy do vedení, kdy jsme měli příležitost v podobě pokutového kopu, jenže šanci jsme nevyužili a tak šli do vedení domácí, kdy se prosadili také z pokutového kopu. My jsme dostaly ještě jednou výhodu pokutového kopu ten už Krejsa proměnil. Poločas byl vyrovnaný. Začátek druhého poločasu jsme zaspali a během deseti minut jsme dostali dva hloupé góly a soupeř byl na koni. V průběhu pak ještě přidali tři branky a my už jsme zápas jen dohrávali.