23.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

--

11

Zliv v posledních dvou zápasech nedokázala vyhrát a chtěla se v zápase s nevyzpytatelným Loko B vrátit na vítěznou vlnu. Domácí stále drží první místo, ale Borek má zápas k dobru. Proto už si nemohou dovolit ztratit ani bod.

Tři minuty rozhodli o osudu zápasu

Zlivi se do sestavy vrátila důležitá trojice hráčů Trnka, Hrdlička a Hanousek. Tento návrat byl pro domácí opravdu důležitý a v zápase s Loko B se to potvrdilo. Hned od první minuty převzali iniciativu a byli lepším týmem. První branky se domácí dočkali v 21. minutě, kdy po přesném pasu Fürsta skóroval Karel Jindrle ml. A bylo to 1:0. Uběhla pouze minuta a tentokrát si Jindrle vyměnil úlohu a nahrávkou našel Tomáše Kučeru, který se nemýlil. Hrozivou pětiminutovku zakončili hosté inkasovanou branku po rohu Trnky, kdy se prosadil hlavou Jiří Vlček. 3:0 Tento úsek hry prakticky určil vítěze zápasu. Ve 32. minutě zachyboval domácí brankář Rybák, když promáchnul dlouhý pas za obranu a Lukáš Gutwirth to už měl snadné. Poslední slovo, ale měli zase domácí. V 43. minutě našel Němec míčem za obranu Kučeru a jeho pas zužitkoval Radek Hanousek. 4:1

Druhý poločas přinesl branky na obou stranách

Po přestávce hra ztratila tempo z důvodu prakticky rozhodnutého výsledku. V 51. minutě se ovšem dostali domácí ke standardce. Na přímý kop Hanouska si naskočil Jiří Trnka a poslal míč do branky. 5:1 V 68. minutě se ke slovu dostali opět hosté a znovu to byl Lukáš Gutwirth, který snížil na 2:5. Tečku za zápasem udělili ovšem opět domácí. Deset minut před koncem vyslal střídající Hamáček pěkným pasem forvarda Radka Hanouska do uniku, který hezky uklidil míč k zadní tyči. 5:2 Zliv tedy konečně naplno bodovala a připsala si i jasnou a pohodlnou výhru.

SK Zliv
Tomáš Kučera (hráč): Konečně jsme se sešli zase v solidní sestavě a bylo to znát. Jakmile jsme dali první gól, byl to od nás v prvním poločase výborný výkon a v zásadě jsme rozhodli o zápase. Soupeři bych chtěl poděkovat, že se nesnížil k odkopávání míčů na tribunu a chtěl hrát fotbal. A tak si na své přišli i diváci. Jsme rádi, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu.