10.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2021-2022

--

Šanov zvládl důležitý zápas v Chrášťanech

27. K. Loula , 42. V. Erben , 57. P. Rudovský - 8. L. Šika (p.) , 41. M. Hamouz , 65. D. Šika , 83. M. Hamouz
16

V předposledním podzimním kole soutěže zavítal Šanov do Chrášťan. Hrálo se v podstatě o šest bodů, protože oba týmy se zatím dost trápí a v tabulce byly nedaleko od sebe. Šťastnějším mužstvem byli hosté, kteří zvládli gólovou přetahovanou a brali plný počet bodů.

První půle bez vítěze

Na první gól diváci nečekali dlouho. Po obrovském závaru ve vápně domácích, kdy se bránící hráč na zemi dotkl míče rukou, odpískal sudí Kozák v 8. minutě penaltu. Míč si vzal L. Šika a s přehledem otevřel skóre - 0:1. Vyrovnání přišlo po necelých dvaceti minutách. Nejprve Loula nedokázal svůj únik zakončit a ztroskotal na brankáři, ale odražený míč mu Rudovský vrátil před bránu a na podruhé se hlavou nemýlil - 1:1.

Od této chvíle se hrál fotbal nahoru dolů. Hosté se snažili vytvořit si šance dobrými balony do stran, domácí zase spoléhali na nákopy za obranu na útočníky. Ve 41. minutě se opět měnilo skóre, když Hamouz dokázal přesně zakončit jednu z povedených útočných akcí - 1:2. Radost šanovským hráčům nevydržela dlouho, o minutu později zatáhl balon Loula, předal jej před bránu Havlovicovi, jehož pokus byl zablokován, ale odražený míč uklidil nekompromisně Erben pod horní tyč - 2:2.

Šanov to zvládl

Druhý poločas pokračoval tam, kde první skončil. Tentokrát si diváci museli počkat o čtyři minuty déle než v prvním poločase, aby viděli branku. Rudovský dostal krásný míč do běhu a svůj souboj s brankářem zakončil úspěšně - 3:2. Avšak ani tentokrát netrvalo dlouho a skóre bylo srovnáno. Kapitán hostí D. Šika byl v podobné situaci jako před ním Rudovský a taktéž svůj únik zakončil bezchybně - 3:3.

Od této vyrovnávací branky byla hra dosti vyrovnaná a šance na obou stranách zůstaly neproměněné. To platilo až do 83. minuty, kdy se podruhé v zápase prosadil hostující Hamouz. Za hranicí pokutového území se dostal k odraženému míči a nádherným lobem jej uklidil do branky - 3:4. Na tuto branku již domácí odpovědět nedokázali, a tak hosté brali všechny důležité body.