12.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2021-2022

--

Pelhřimov "B" si na domácí půdě poradil s rezervou Pacova a zvítězil 8:1

7. A. Kotrč , 18. D. Fanta , 40. P. Heřmánek , 57. T. Jeřábek , 65. J. Adam , 70. A. Kotrč , 80. J. Adam , 86. J. Adam - 17. D. Přibyl
7

Ve 12. kole OP Pelhřimov přivitala rezerva Pelhřimova na svém hřišti tu pacovskou. Pacov přijel do Pelhřimova odčinit vysokou porážku s Červenou Řečicí. Naopak domácí chtěli navázat na své výkony a potvrdit fantastickou formu, která je předurčuje k favoritům soutěže.

Domácí poslal do vedení Kotrč

Do úvodního dějství vstoupili aktivněji domácí, kteří už v 1. minutě měli k dispozici rohový kop, ale ten ještě dokázala hostující obrana odvrátit. V 6. minutě mělo slibnou příležitost hosté, ale bohužel nedokázali vstřelit branku. O minutu později dokázal využít přesného centr Hejdy domácí Kotrč a hlavou se nemýlil. Domácí tak šli velmi brzy do vedení. V 9. minutě poté dokázal uniknout pacovské obraně Jan Adam, ale jeho střelu dokázal pacovský brankář zlikvidovat. Z následného protiútoku ohrozil domácí svatyni Dominik Přibyl, ale jeho pokus skončil nad brankou Dvořáka. V 17. minutě už mohla na hostující straně propuknout radost ze vstřelené branky, kterou měl na svědomí právě Dominik Přibyl. Vyrovnaný stav trval pouhou minutu, jelikož se po centru Horkého prosadil Fanta. Ve 22. minutě měl Pelhřimov možnost zahrání slibné standardní situace, jejíž exekuce se zhostil Martin Moravec, ale jeho technická střela těsně minula břevno. Ve 37. minutě měl velkou příležitost Jeřábek, kterého našel přesným centrem Škoda, ale ani on tuto šanci nedokázal proměnit. O tři minuty později se už mohli domácí opět radovat. Na dvoubrankový náskok zvýšil záložník Petr Heřmánek. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1 pro domácí.

Střelecký účet utkání uzavřel Adam

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji domácí. Již ve 46. minutě se dostal ke střele Jeřábek, ale tento pokus v brance neskončil. Hosté mohli snížit v 53. minutě, kdy měli možnost standardní situace, ke které se postavil Csévar, ale s jeho střelou si dokázal Dvořák poradit. V 57. minutě zastavil útočnou akci hostů Kotrč a vzdučnou přihrávkou našel Adama, který přiklepl míč na Jeřábka. Ten si dokázal krásně narazit s Moravcem a v tváří v tvář hostujícímu brankáři se nemýlil. Další příležiost domácích měl Fanta, který ovšem mířil těsně vedle soupeřovy brány. Na 5:1 zvýšil v 65. minutě Adam, který po se po několika neproměněných příležitostech přece jenom dokázal prosadit. V 67. minutě si připsal další povedený zákrok Dvořák, který zlikvidoval opět pokus Přibyla. V 70. minutě se dokázal po druhé v utkání prosadit stoper Kotrč. V 80. minutě využil přihrávky Moravce útočník Adam a svůj samostatný únik s klidem proměnil. O šest minut později se tento útočník dokázal opět prosadit a dovršil tak hattrick, zároveň tak uzavřel střelecký účet utkání, kdy Pelhřimov zvítězil 8:1. Pelhřimov se tak mohli nejenom radovat ze zisku tří bodů, ale také z průběžného prvního místa v tabulce, jelikož Černovice prohrály na půdě Horní Cerekve 2:0.

V dalším kole čeká Pelhřimov utkání na půdě Červené Řečice. Naopak Pacov na svém hřišti přivítá Ústrašín.

FK Maraton Pelhřimov B
M. Dvořák [-] - R. Hejda [-] , M. Kalina [-] , V. Vacek [-] (20. T. Škoda [-] ) , A. Kotrč [-] - D. Fanta [-] , P. Heřmánek [-] , M. Horký [-] , T. Jeřábek [-] - J. Adam [-] , M. Moravec [-]

TJ Slavoj Pacov B
J. Švec [-] - J. Rathouský [-] (70. P. Petrů [-] ) , K. Vágner [-] , O. Svoboda [-] , E. Csévar [-] , J. Přibyl [-] , D. Přibyl [-] , J. Pražák [-] , E. Mareš [-] , P. Novotný [-] (78. M. Jiříček [-] ) , T. Kuran [-]

Počet diváků: 30. Rozhodčí: OBRANEC Dušan - ADAM Martin (N), MLÁDEK Ladislav (N).