12.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2021-2022

--

Šlágr ve znamení přestřelky, Strmilov neudržel náskok, s Pečí remizoval 2:2

21. D. Hanzal , 27. J. Hudec - 14. R. Pátek , 50. R. Pátek
18

Hodně zajímavý zápas se hrál v sobotu ve Strmilově. Ve šlágru 12. kola Okresního přeboru zde domácí Jiskra hostila Peč. Lépe vstoupili do střetnutí hosté, kteří vedli, jenže domácí dokázali ještě do poločasu otočit nepříznivý výsledek. Na konečných 2:2 srovnal v 50. minutě svou druhou brankou Pátek.

První poločas vyhráli domácí

Sobotní zápas Strmilova a Peče byl hodně ovlivněn silným větrem. Do zápasu hosté vstoupili skvěle a domácí nepustili prvních deset minut za půlku. Dočkali se také zaslouženého gólů, který vstřelil Richard Pátek. Dále ale kontrolovali hru jen chvíli. Strmilov dokázal během deseti minut otočit skóre, když se prosadil David Hanzal a o šest minut později vstřelil vedoucí branku nejlepší střelec soutěže Jan Hudec. Strmilov tak odcházel do kabin s jednobrankovým vedením.

Hosté si odvážejí alespoň bod

Do druhé půle hosté opět vstoupili aktivně a svým druhým gólem vyrovnal Richard Pátek. Právě Pátek byl v tomto utkání nejlepším hráčem na hřišti. Do konce zápasu si vytvořila Peč ještě tři obrovské šance, ale bohužel Jindra ani Novák gól vstřelit nedokázali. Je třeba také zmínit chování domácích hráčů, kteří se chovali po celý zápas velice férově a několikrát opravili špatný výrok rozhodčího. Za to jim celý tým Peče moc děkujeme, protože takový fair play přístup se vidí málokdy. Bohužel to stejné se nedá říct o panu rozhodčím, který se ve svých zajímavých výrocích topil jak doktor Mráček ve známém českém filmu. Bod je pro hosty bohužel málo, ale důležité je, že jim soupeř v tabulce neutekl.

Autor: Tadeáš Jindra