8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Kozmice vyhrály v Hošticích

19

Kozmice vyhrály venku o jednu branku.

V Malých Hošticích bylo k vidění utkání dvou naprosto rozdílných poločasů. V první půli dominovali hosté z Kozmic. Družina trenéra Horsinky doslova hýřila aktivitou, jenže Mlýnek, Hartmann a Felgenträger obrovské příležitosti promarnili. Zaslouženého vedení se dočkala až po úniku Šimbovského a trefě Felgenträgera – 0:1. Druhý úspěšný zásah pak Kozmice přidaly ve 35. minutě. Po rohovém kopu Beneše se vyšrouboval do vzduchu Šimbovský a prudkou hlavičkou málem protrhl síť – 0:2. Domácí se viditelně trápili, na čemž nic nezměnily ani nebezpečné pokusy Dominika Klingera a Jana Lichovníka. Po přestávce se už Malé Hoštice chopily dirigentské taktovky, ale hosté stále zlobili z brejkových situací. Hartmann se Šimbovským ovšem potřebnou pojistku nezařídili, takže se Kozmice strachovaly o vítězství. Chřibek ještě neuspěl, ale po hrubce Felgenträgera využil slibné přečíslení Dominik Klinger a Malé Hoštice se dostaly na dostřel – 1:2. Neplechu tropil především Dominik Klinger, který ovšem po nadýchaných centrech Droppy opakovaně hlavičkoval mimo tři tyče. A protože pak neskórovali ani Šafarčík s Chřibkem, tak putovaly všechny body na Hlučínsko. Kozmice se v pozici nováčka soutěže nadále cítí jako ryby ve vodě.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. Bohužel jsme totálně prohospodařili první poločas. Kozmice na nás vlétly a my jsme se nedokázali dostat do tempa. Po přestávce už jsme si vytvořili velký tlak, když soupeř pouze bránil. Bohužel se nám povedlo pouze snížit, když jsme marně sahali po bodu.“

TJ Sokol Kozmice
Tomáš Horsinka, trenér Kozmic: „Hodně nám vyšel začátek zápasu, když jsme si vytvořili tři tutovky. Potom jsme se konečně prosadili a z velké převahy jsme přidali i druhý gól. Kdybychom byli produktivnější, tak by už nebylo co řešit. Druhá půle bohužel vypadalo úplně obráceně. Pouze jsme se bránili, když nás několikrát podržel gólman Černý.“

J. Greipel [-] - P. Stříbrný [-] (86. M. Holčapek [-] ) , D. Kostka [-] , J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , D. Schrom [-] (46. J. Lichovník [-] ) , D. Klinger [-] , M. Adamčík [-] , E. Klinger [-] , J. Lichovník [-] , J. Droppa [-] (75. P. Mlýnek [-] )

D. Černý [-] - M. Volný [-] (59. M. Vošvrda [-] ) , A. Felgenträger [-] (89. Š. Kania [-] ) , V. Šimbovský [-] (89. R. Krpelík [-] ) , A. Babušík [-] , M. Remeš [-] , D. Mlýnek [-] , M. Hartmann [-] , T. Kaluža [-] , L. Lesniak [-] , J. Holeček [-] (77. K. Matysík [-] )

ŽK: 39. D. Kostka , 65. D. Klinger , 81. P. Stříbrný , 92. P. Mlýnek - 36. D. Černý , 53. M. Volný , 89. Š. Kania .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: KUBÁČEK Vojtěch - RITTER Jakub, KOVAŘIK Ondřej.