8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Mokré Lazce vyhrály nad Slovanem

17. P. Galvas , 45. P. Galvas (p.) , 51. P. Wojnar , 73. T. Kaventa (vl.) - 69. A. Sýkora , 88. L. Tydlačka
20

Domácí porazili ostravský Slovan o dvě branky.

Mokré Lazce si s ostravským Slovanem prohodily pořadatelství a před vlastními příznivci nezaváhaly. Nerozhodný stav vydržel pouze do 17. minuty, kdy se vydal kupředu Poštulka a pěkně uvolnil Galvase, který skóroval po pěkné zasekávačce – 1:0. Další velké příležitosti domácího mužstva zazdili Líbař, Moša a již zmiňovaný Galvas. Gólová pojistka tak přišla až těsně před přestávkou. Líbaře totiž faulovali uvnitř šestnáctky a Galvas při penaltě poslal balon přesně do protipohybu brankáře Hypše – 2:0. Mokrým Lazcům vyšel také nástup do druhé půle. Na časomíře zrovna naskočila 51. minuta, když kopal dalekonosnou standardku Wojnar a míč k překvapení všech zaplachtil do šibenice – 3:0. Slovan se však nevzdával, což potvrdila střela Sýkory, který šikovně přehodil gólmana Vilímka – 3:1. Bodové naděje hostům ovšem brzy zchladil Moša, jehož pokus ještě nešťastně tečoval ostravský Kaventa – 4:1. Mokré Lazce naprosto dominovaly, jenže šance Wojnar, Líbař anebo Moša ve stoprocentních šancích zrovna neoslnili. V závěru se tedy přihlásili o slovo hosté. Konkrétně Tydlačka, který potrestal hrubku Moši – 4:2. Zatímco domácí fotbalisté se vzdálili sestupovému pásmu, ostravský Slovan zůstává ukotven na dně tabulky.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Opět jsme se museli vypořádat se spoustou absencí, ale dá se říct, že se po většinu zápasu hrálo na jednu bránu. Hlavně v prvním poločase jsme naprosto dominovali. Utkání jsme měli pod kontrolou, když jsme mohli zvítězit vyšším rozdílem. Získali jsme povinné tři body, ale příště se určitě musíme zlepšit.“

TJ Slovan Ostrava
Jaromír Krystek (vedoucí): Myslím si, že to byl zajímavý zápas se šancemi na obou stranách. Domácí jich proměnili víc, a proto zvítězili.

Z. Vilímek [-] - A. Hiemer [-] (70. L. Hiemer [-] ) , P. Galvas [-] , Z. Říman [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , D. Moša [-] , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

Z. Hypš [-] - D. Hořčica [-] (29. P. Staněk [-] ) , T. Pastrňák [-] , D. Koukal [-] (29. L. Tydlačka [-] ) , D. Trunkát [-] (46. A. Sýkora [-] ) , T. Kaventa [-] , M. Trávníček [-] (38. T. Vráždil [-] ) , M. Bláha [-] , A. Šindler [-] (38. D. Blinka [-] ) , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-]

ŽK: 66. D. Líbař , 77. Z. Říman .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: TĚŽKÝ Michal - MORAVEC Roman, TOMAI Martin.