8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Stará Bělá doma padla s Bolaticemi

20. M. Petrík , 57. J. Dziža (p.) - 38. P. Langer , 42. J. Monsberger , 52. J. Šula
20

Domácí prohráli o jednu branku.

Bolatice si odvezly hodně cenné tři body z ostravské Staré Bělé, která se nijak netají postupovými ambicemi. Začátek utkání zvládli lépe domácí fotbalisté, když Petrík propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Další dvě nebezpečné střely Staré Bělé výborně lapil gólman Tomíček, takže se hlasitě přihlásily o slovo Bolatice. Kotík prodloužil balon na Šulu, který ho předal Petru Langerovi, jehož bomba z třiceti metrů se zastavila až v síti – 1:1. Psychiku domácího výběru ještě více podlomil Monsberger, který se po precizním pasu Šuly postaral o dokonalý výsledkový obrat – 1:2. Stále ještě před přestávkou pálil Monsberger, ale brankář Preisner si věděl rady. V 52. minutě byl ovšem na rohu šestnáctky faulovaný Šamárek a Šula překvapil špatně postaveného Preisnera ranou k bližší tyči – 1:3. Stará Bělá se vrátila zpět do zápasu po zbytečném penaltovém zákroku Slivky, který z pokutového kopu potrestal Dziža – 2:3. Domácí pak marně bušili do pevných defenzivních vrat Bolatic, které hrozily z rychlých kontrů. Zmínit musíme nezištné přihrávky Šamárka na Šulu se Sikorou, s nimiž ovšem hostující fotbalisté nenaložili zrovna nejlépe. Přesto se mohli po závěrečném hvizdu radovat z důležitého vítězství.

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Bohužel dnes jsme si zápas prohráli v prvním poločase, nechtělo se mám vůbec běhat a přístup některých byl otřesný. V druhém poločase se to zlepšilo ale soupeř vytěžil z minima maximum, musíme přes týden na sobě zapracovat a znovu se nahodit na vítěznou vlnu!

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: „Jsem rád, že jsme to zvládli, protože nás nebylo moc, když jsem dokonce musel v závěru nastoupit já. Úvodních dvacet minut bylo spíše oťukávacích, ale potom si troufnu říct, že jsme byli lepším týmem. Převzali jsme taktovku zápasu. Až v závěru domácí hrozili ze standardních situací, ale podržel nás gólman Tomíček.“

T. Preisner [-] - J. Jurásek [-] (53. M. Lišaník [-] ) , O. Malík [-] , T. Brezovský [-] , J. Dziža [-] , D. Charvát [-] (81. D. Šebesta [-] ) , M. Petrík [-] , D. Kožík [-] (46. N. Sýkora [-] ) , J. Vidiševský [-] , A. Lyčka [-] (88. A. Akritidis [-] ) , O. Pytlík [-]

FK Bolatice
M. Tomíček [-] - V. Chromečka [-] , J. Šamárek [-] , R. Plaček [-] , J. Slivka [-] (81. V. Baránek [-] ) , D. Skroch [-] , J. Monsberger [-] (46. D. Sikora [-] ) , J. Šula [-] , A. Baránek [-] , P. Langer [-] , D. Kotík [-]

ŽK: 45. D. Kožík , 75. T. Brezovský , 80. N. Sýkora - 90. J. Šamárek .
Počet diváků: 152. Rozhodčí: BARČÍK Antonín - YEGHIAZARYAN Vachik, RITTER Jakub.