4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Soupeři se rozešli smírně

18

Divácký atraktivní zápas skončil remízou.

Kravařský odpust si zhruba tři stovky fanoušků zpestřily zápasem domácích fotbalistů proti Kozmicím. A v ochozech útulného stadionu se rozhodně nenudily. Hned začátek utkání musel diváky zvedat ze sedadel. Již ve 4. minutě se po centru Pavelka dostal k hlavičce Baranek a neomylně otevřel skóre – 1:0. Radost domácího mužstva však neměla dlouhého trvání. O pár vteřin později se totiž šikovně uvolnil Felgenträger a vypálil nechytatelně k tyčce – 1:1. Kravaře se podruhé prosadily v 17. minutě, kdy zkusil štěstí Těžký a míč se trošku překvapivě zabrzdil až v síti – 2:1. Jeden z klíčových momentů celého utkání přinesla 30. minuta. Kozmický Mlýnek si obhodil nepochopitelně vyběhnuvšího gólmana Hudečka a zakončoval do poloprázdné kasy, kde zastavil Barcal balon rukou a vyfasoval červenou kartu. Samozřejmě byla také nařízena penalta, kterou Mlýnek suverénně proměnil – 2:2. Právě Mlýnek se ještě jednou zapsal do střelecké listiny. Zrovna běžela 64. minuta, kdy Mlýnek nekompromisně zavěsil míč pod břevno – 2:3. Mlýnek pak dokonce mohl zkompletovat hattrick, ale s velkou šancí nenaložil zrovna optimálně. To stejné následně platilo pro Felgenträgera, takže se přihlásily o slovo Kravaře. Slibné přečíslení zužitkoval Ohřál a začínalo se prakticky od nuly – 3:3. Domácí se snažili překlopit misky vah na svou stranu, jenže Baranek v nastaveném čase neuspěl, což znamenalo spravedlivou dělbu bodů. Kravaře tak v cestě za postupem poprvé zaváhaly a neméně ambiciozní Kozmice stejně jako ve Zlatníkách reemizovaly.

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Jsem hodně naštvaný, protože jsme zase udělali hrubé chyby. Dá se říct, že jsme všechny góly soupeři darovali. Tyhle věci už se nějakou dobu opakují. Kozmice jsme přehrály i v oslabení, když hosté pouze čekali na brejky. Remízu považuji za ztrátu. Musíme se z toho poučit a příště si dávat větší pozor.“

TJ Sokol Kozmice
Tomáš Horsinka, trenér Kozmic: „Před zápasem bych bod bral, ale teď mě remíza trošku mrzí. Myslím si, že jsme v Kravařích měli zvítězit. Utkání mělo vysoké tempo, takže se muselo divákům líbit. Bohužel jsme znovu dostali velice hloupé góly. Také jsme měli lépe naložit s dlouhou přesilovkou. Ve finální fázi jsme dost zbrklí.“

L. Hudeček [-] - R. Baranek [-] , V. Tomíček [-] , J. Barcal [-] , E. Peterek [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] , M. Schreier [-] , V. Kryštof [-] , M. Pavelek [-] , V. Těžký [-]

D. Černý [-] - A. Felgenträger [-] , M. Galus [-] , A. Babušík [-] , M. Remeš [-] , D. Mlýnek [-] , M. Hartmann [-] , T. Kaluža [-] , J. Kolondra [-] , L. Lesniak [-] , J. Holeček [-]

ŽK: 25. M. Schreier , 45. J. Heger , 60. M. Pavelek - 1. M. Remeš , 12. M. Galus , 44. M. Hartmann , 45. T. Kaluža , 89. . Silveira , 95. D. Černý . ČK: 29. J. Barcal .
Počet diváků: 262. Rozhodčí: PODRACKÝ Pavel - POLEDNÍK Radek, MATULA Sebastián.